Ranjeno majčinstvo

• Ukazati na otajstvo boli, odnosno da su rane i trpljenje sastavni dio života, ali da postaju spasonosne ako ih predamo Bogu.
  • Kršćanski pristupiti otajstvu patnje i boli zbog fizičkoga gubitka djeteta (Marija pod križem), ali i izgubljenosti djeteta na stranputicama života (sv. Augustin - sv. Monika).
  • Posvijestiti važnost integracije teških iskustava i gubitaka u svoj život te ulogu kršćanske vjere i nade u tim trenutcima
Veličina: 414.17 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Majčinstvo Blažene Djevice Marije
  • Njegovati svoje majčinstvo prema uzoru majčinstva Blažene Djevice Marije.
  • Upoznati majčinstvo Blažene Djevice Marije kroz otajstva svete krunice.
  • Uočiti važnost integracije napetosti između dostizanja ideala i stvarnosti života.
Majka u Crkvi
  • Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)

Danas postoji više od 300 gradova koji imaju više od milijun stanovnika.

Perici se nije išlo u školu pa je nazvao razrednika: – Dobar dan, moj sin ima temperaturu i danas neće doći u školu. – U redu je, ali s kim razgovaram? – S mojim tatom.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)