Održana nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada

15. ožujka 2022.

Nadbiskupijsko natjecanje iz vjeronauka za osnovnu i srednju školu održano je 15. ožujka 2022. godine. Zbog protuepidemijskih mjera i ovogodišnja je olimpijada održana u matičnim školama natjecateljskih ekipa.

Iz tog razloga nisu održana tradicionalna tri kruga natjecanja (izostavljena su dva ekipna kruga), već se natjecanje sastojalo samo od pisanog testa kojim se moglo osvojiti najviše 100 bodova. Konačni broj bodova ekipno se dijelio s brojem četiri na dvije decimale. Na natjecanju su sudjelovale 22 osnovne i 11 srednjih škola iz Splitsko-makarske nadbiskupije, od kojih su dva učenika pisala test u online okružju. Tema natjecanja bila je: Sveti Ignacije Loyolski i Družba Isusova.

U kategoriji osnovnih škola prvo mjesto osvojila je ekipa Osnovne škole „Žnjan-Pazdigrad“ iz Splita pod vodstvom mentora don Ante Čotića s osvojenih 93,50 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Osnovne škole „Tučepi“ iz Tučepi pod vodstvom mentorice Marine Šimić s osvojenih 92,25 bodova, a treće mjesto ekipa Osnovne škole dr. Franje Tuđmana iz Brela pod vodstvom mentora Tonija Trutina s osvojenih 89,25 bodova.

U kategoriji srednjih škola prvo mjesto osvojila je ekipa Nadbiskupijske klasične gimnazije „Don Frane Bulić“ iz Splita pod vodstvom mentorice mentorice Zrinke Plenković s osvojenih 98,25 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Gimnazije dr. Mate Ujevića iz Imotskoga pod vodstvom mentora Viktora Bušića s osvojenih 96,50 bodova, a treće mjesto ekipa Srednje škole Ivana Lucića iz Trogira pod vodstvom mentorice Anite Vuletin s osvojenih 91,50 bodova.

Objavljujemo konačne ljestvice poretka nadbiskupijske vjeronaučne olimpijade za osnovnu i srednju školu.