Održana državna Vjeronaučna olimpijada

Šibenik, 2. – 4. travnja 2014.

Državna vjeronaučna olimpijada za učenike osnovnih i srednjih škola održana je od 2. do 4. travnja 2014. u Katoličkoj osnovnoj školi u Šibeniku. Poznavanje građe na temu Katolička crkva i znanost kroz dva dana natjecanja pokazalo je sedamnaest osnovnoškolskih i osamnaest srednjoškolskih ekipa iz svih nad/biskupija u Republici Hrvatskoj.

Nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada i natjecanje iz vjeronauka

Trilj, 19. veljače 2014.

Nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada osnovnih škola i natjecanje iz vjeronauka srednjih škola za Splitsko-makarsku nadbiskupiju održani su u srijedu, 19. veljače 2014. godine, u Osnovnoj školi “Trilj” u Trilju, u organizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i nadbiskupijskog (županijskog) povjerenstva za provedbu natjecanja iz vjeronauka.

Međuškolsko natjecanje iz vjeronauka za srednju školu

Split, 24. siječnja 2014.

Međuškolsko natjecanje iz vjeronauka za učenike srednjih škola Splitsko-makarske nadbiskupije održano je 24. siječnja 2014. godine u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji „Don Frane Bulić“ u Splitu.

Časopis Association for Psychological Science objavio je 2010. rezultate psiholoških istraživanja koji pokazuju da smo prema ljudima koji su ljubomorni na nas ljubazniji i to prema onima koji su ljubomorni tzv. zlonamjernom zavišću više nego prema onima koji su benigno ljubomorni. Benigne ljubomore je ljubomora u kojoj je izražena motivacija za poboljšanje sebe, a kod zlonamjerne je ljubomore karakteristična želja da se uništi uspješna osoba.

Mali Ivica je 6 godina stariji od svoje sestrice. Jednog dana, plačući se požali majci: – Mammaaa, seka me povukla za kosu…. – Ivice, tvoja seka još ne zna da to boli, još je mala… Malo kasnije, opet plač. Ivica izlazi iz sobe i veli majci: – Znaš ono što si mi rekla? … Sad zna!…

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)