Crkva i Duh Sveti

prezentacije o Katoličkoj crkvi i djelovanju Duha Svetoga u Crkvi. Namijenjene za nastavu vjeronauka, župnu katehezu i obogaćivanje vjerničkog života.

Novi religiozni pokreti - pps

Prezentacija o novim religioznim pokretima istočnjačkog i kršćanskog podrijetla prema udžbeniku za 8. razred osnovne škole.

poslao Ivan Ramljak

Dekalog - pps

Tumačenje deset Božjih zapovijedi prema udžbeniku za 7. razred osnovne škole.

Liturgijsko ruho i posuđe

Prezentacija “Liturgijsko ruho i posuđe” za vjeronauk u šestom razredu. Osim prikaza liturgijskog ruha i posuđa prezentacija sadrži edukativne igre za vjeronauk: spajanje parova, otkrivanje slika, asocijacija, nadopunjavanje rečenica.

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Traži se jedan čovjek – pps prezentacija

Sposoban živjeti zajedno s drugimam raditi zajedno, plakati zajedno, smijati se zajedno, voljeti zajedno, sanjati zajedno…

Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Prezentacija o dvanaestorici Isusovih apostola i kratki osvrt na ostale Isusove učenike. Korisno osobito u petom razredu osnovne škole.

- poslala Snježana Majdandžić-Gladić

U Dioklecijanovo vrijeme učitelji različitih područja imali su bitno različite plaće. Učitelj u osnovnoj školi bio je plaćen 50 denara mjesečno po dječaku, učitelj aritmetike i učitelj stenografije 75, učitelj rukopisa ili paleografije 40, književnosti ili pak geometrije 200 denara, a najbolje je plaćen bio učitelj govorništva sa 250 denara.

Misionar u prašumi na biskupovo pitanje odgovara da se ispovijedio zadnji put prije 3 godine jer je najbliži svećenik udaljen oko 300 km pa bi zbog ispovijedi morao izbivati cijeli tjedan. Biskup: “Pa postoji zrakoplov, helihopter…” Misionar: “Točno, ali let mi je malo preskup za lake grijehe, a za teške preopasan…”

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)