Brak i obitelj u prvih pet godina bračnoga zajedništva

• Nezamjenjivost i povratak muža/oca u obiteljsko zajedništvo
  • Suprug i otac pred poteškoćama u prvim godinama braka
  • Odsutnost oca i manjak vremena za obitelj (manjak samopouzdanja, samostalnosti i kontrole osjećaja kod djeteta; agresivnost, delikvencija, frustrirana supruga…)
  • Posljedice manjka očinske ljubavi (ljubomora, nesigurnost, depresija, nastranosti, posesivnost, ovisnost, povučenost …)
  • Slabo očinstvo izvor krize u obitelji (slab i nedovršen identitet djeteta: vjerski, obiteljski i nacionalni)
Veličina: 29.97 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Biblijsko-teološki vid istine o čovjeku kao osobi
  • Čovjek jedinstvo duše i tijela
  • Muško i žensko stvori ih' (Post 1,27) – jedno tijelo/uzajamno sebedarje
  • Pojedinac i zajednica
Ranjeno očinstvo
  • Čovjek ranjen grijehom
  • Odsutnost oca pri odrastanju djece
  • Izlječenje zadobivenih duhovnih rana
  • Obitelj kao škola bogatije čovječnosti

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Nastavnik je uhvatio učenika dok pokušava prepisivati od prijateljice ispred sebe: Mario, za ovaj pokušaj varanja smanjit ću ti ocjenu. – Nećete mi imati što smanjiti…

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)