Brak i obitelj u prvih pet godina bračnoga zajedništva

• Nezamjenjivost i povratak muža/oca u obiteljsko zajedništvo
  • Suprug i otac pred poteškoćama u prvim godinama braka
  • Odsutnost oca i manjak vremena za obitelj (manjak samopouzdanja, samostalnosti i kontrole osjećaja kod djeteta; agresivnost, delikvencija, frustrirana supruga…)
  • Posljedice manjka očinske ljubavi (ljubomora, nesigurnost, depresija, nastranosti, posesivnost, ovisnost, povučenost …)
  • Slabo očinstvo izvor krize u obitelji (slab i nedovršen identitet djeteta: vjerski, obiteljski i nacionalni)
Veličina: 29.97 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Očinstvo svetoga Josipa
  • Josip opisan sa dvije riječi: muž i pravedan
  • Vlastiti doživljaj sv. Josipa
  • Sv. Josip kao primjer
  • Kako djeci približiti lik sv. Josipa
Ranjeno očinstvo
  • Čovjek ranjen grijehom
  • Odsutnost oca pri odrastanju djece
  • Izlječenje zadobivenih duhovnih rana
  • Obitelj kao škola bogatije čovječnosti

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)