Brak i obitelj u prvih pet godina bračnoga zajedništva

• Nezamjenjivost i povratak muža/oca u obiteljsko zajedništvo
  • Suprug i otac pred poteškoćama u prvim godinama braka
  • Odsutnost oca i manjak vremena za obitelj (manjak samopouzdanja, samostalnosti i kontrole osjećaja kod djeteta; agresivnost, delikvencija, frustrirana supruga…)
  • Posljedice manjka očinske ljubavi (ljubomora, nesigurnost, depresija, nastranosti, posesivnost, ovisnost, povučenost …)
  • Slabo očinstvo izvor krize u obitelji (slab i nedovršen identitet djeteta: vjerski, obiteljski i nacionalni)
Veličina: 29.97 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Otac u Crkvi
  • Otac kao čovjek vjere, nade i ljubavi
  • Zreo kršćanski otac trudi se bogatiti životnim iskustvima, spoznajama i krepostima
  • Zreo otac je pouzdan oslonac svojoj životnoj družici i djeci učvršćujući sveze ljubavi u svojoj obitelji kao kućnoj crkvi

Otac u društvu
  • Otac kao svjedok evanđelja u obitelji i društvu
  • Zaštita supruge i djece
  • Očevim je potreban dobar savjetnik koji će ih znati saslušati i uputiti im mudru i odgovarajuću riječ

Dizajn odora papine Švicarske garde pripisuje se Michelangelu osobno.

Došli djed i baka pred rajska vrata. Petar ih pogleda i reče: dobri ste ljudi bili zaslužili ste da uđete. Malo ih provede okolo da vide kako se živi u raju. Gledaju oni, ljudi zadovoljni, nasmješeni… Nakon nekog vremena djed će baki: Ti, i tvoja zdrava hrana, mogao sam ovdje doći prije 30 godina!

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)