Majka u društvu

• Posvijestiti kako majka daje vrijedan doprinos društvu već samim ispunjavanjem svojega majčinskog poslanja, jer rađa i odgaja nove članove društva, a potom i po djelovanju u društvu koristeći svoja znanja, talente i sposobnosti.
  • Razvijati svijest o vrijednosti svakodnevnih kućanskih poslova i načinima posvećenja radom.
  • Otkriti osobna područja u kojima se najbolje može očitovati ženski »genij« i osnažiti se za društveni angažman.
Veličina: 211.06 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Savez žene i života - preduvjet majčinstva
  • Ukazati na važnost prihvaćanja sebe kao žene, prihvaćanja života kao Božjega dara i življenja odgovornosti roditeljstva.
  • Otkriti svoje dostojanstvo i svoj ženski »genij« te iznaći načine da se, unatoč teškoćama, sačuva savez između žene i života u kontinuitetu njegovih faza.
  • Shvatiti da su odgovornost prema vlastitu životu i davanje pozitivnoga primjera preduvjet da bi djeca mogla nastaviti čuvati savez s Bogom i životom
Majka u Crkvi
  • Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

Neki liječnik, nakon kraćeg razgovora prizna o. Piju: Ja ne vjerujem u stigme. Vama su rane izbile jer ste intenzivno razmišljali o Kristovim ranama. Ovaj na to odgovori: Tako je, sine. I ti intenzivno pomišljaj o biku pa ćeš brzo dobit rogove.

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)