Majka u društvu

• Posvijestiti kako majka daje vrijedan doprinos društvu već samim ispunjavanjem svojega majčinskog poslanja, jer rađa i odgaja nove članove društva, a potom i po djelovanju u društvu koristeći svoja znanja, talente i sposobnosti.
  • Razvijati svijest o vrijednosti svakodnevnih kućanskih poslova i načinima posvećenja radom.
  • Otkriti osobna područja u kojima se najbolje može očitovati ženski »genij« i osnažiti se za društveni angažman.
Veličina: 211.06 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Doprinos žene Crkvi i društvu
  • posvijestiti dostojanstvo i ulogu žene u Crkvi i u društvu;
  • poticati na odgovornost prema vlastitom životu i davanju pozitivnog primjera;
  • nastojati uvijek u Blaženoj Djevici Mariji tražiti uzor, model i pomoć..
Majčinstvo Blažene Djevice Marije
  • Njegovati svoje majčinstvo prema uzoru majčinstva Blažene Djevice Marije.
  • Upoznati majčinstvo Blažene Djevice Marije kroz otajstva svete krunice.
  • Uočiti važnost integracije napetosti između dostizanja ideala i stvarnosti života.

Džebel Musa tj. Horeb planina je visoka 2641 metar. Nalazi se na južnom vrhu Sinajskog poluotoka.

U nekom zatvoru svećenik obilazi zatvorenike i započinje razgovarati s jednim od njih: “Zbog čega si ovdje, sinko?” “Velečasni, zato što su prozori previsoki, a rešetke prejake.”

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)