Doprinos žene Crkvi i društvu

• posvijestiti dostojanstvo i ulogu žene u Crkvi i u društvu;
  • poticati na odgovornost prema vlastitom životu i davanju pozitivnog primjera;
  • nastojati uvijek u Blaženoj Djevici Mariji tražiti uzor, model i pomoć..
Veličina: 33.97 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Bog - izvor majčinstva
  • Ukazati na Boga Stvoritelja kao izvor majčinstva otkrivajući njegovo majčinsko lice i prisutnost Duha Svetoga u svakom majčinstvu.
  • Posvijestiti da svaka majka rađa kćer ili sina Božjega.
  • Odgovoriti na pitanje što znači biti žena, a što znači biti majka
Djeca - majčinstvo u svagdašnjici
  • Prikazati majčinstvo kao dinamičan proces u kojem valja iskoristiti prigode za izražavanje ljubavi kako bi djeca oblikovala lijepa sjećanja na djetinjstvo.
  • Prepoznati svoju svagdašnjicu kao prigodu za napredovanja na putu svetosti po malim stvarima, vježbajući se u strpljenju.
  • Zauzeti se za aktivnu posvećenost i prisutnost u životu svoje djece, imajući na umu važnost redovitog blagoslivljanja, zagovaranja i molitve za njih

Ogrtač koji je prema predaji nosila Marija kad je rodila Krista čuva se u katedrali Notre Dame (Naše Gospe) u Chartresu u Francuskoj. Relikvija se naziva i “Sveto ruho”.

Ujedinjeni narodi, da bi istražili kakvo je mišljenje naroda svijeta, odabranim ljudima sa svih kontinenata postavili su isto anketno pitanje: “Kakvo je Vaše osobno mišljenje o nestašici hrane u ostalim dijelovima svijeta?” Rezultati ankete bili su poražavajući. U Africi nisu znali što je to hrana. – U Europi nisu razumjeli što je to nestašica. U Aziji nisu znali što je osobno mišljenje. – U Americi nisu znali koji su to ostali dijelovi svijeta.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)