Doprinos žene Crkvi i društvu

• posvijestiti dostojanstvo i ulogu žene u Crkvi i u društvu;
  • poticati na odgovornost prema vlastitom životu i davanju pozitivnog primjera;
  • nastojati uvijek u Blaženoj Djevici Mariji tražiti uzor, model i pomoć..
Veličina: 33.97 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Žena u zrelim godinama
  • prepoznati i razviti osjećaj samopouzdanja kod žena;
  • prepoznati i doživjeti važnost ženine uloge u odgoju i formiranju vlastite djece i unučadi;
  • založiti se za ostvarenje smisla i poslanja ljudi starije životne dobi.
Djeca - majčinstvo u svagdašnjici
  • Prikazati majčinstvo kao dinamičan proces u kojem valja iskoristiti prigode za izražavanje ljubavi kako bi djeca oblikovala lijepa sjećanja na djetinjstvo.
  • Prepoznati svoju svagdašnjicu kao prigodu za napredovanja na putu svetosti po malim stvarima, vježbajući se u strpljenju.
  • Zauzeti se za aktivnu posvećenost i prisutnost u životu svoje djece, imajući na umu važnost redovitog blagoslivljanja, zagovaranja i molitve za njih

Rimljani su kaznu razapinjanja preuzeli od Kartažana, a ovi pak od Perzijanaca. Primjenjivali su je za krađu, umorstvo, izdaju, pobunu, političke ustanike ali isključivo za građane drugog reda, nikako za Rimljane.

Ivica: Uf, uf, uf! Želim gledati TV, želim ići vani, želim ići na facebook… Umoran sam od zadaća. Preumoran! Majka: Ne pričaj gluposti, nego napravi domaći. JOŠ NITKO NIJE UMRO OD UČENJA. Nije, ali zašto riskirati da baš ja budem prvi?

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)