Savez žene i života - preduvjet majčinstva

• Ukazati na važnost prihvaćanja sebe kao žene, prihvaćanja života kao Božjega dara i življenja odgovornosti roditeljstva.
  • Otkriti svoje dostojanstvo i svoj ženski »genij« te iznaći načine da se, unatoč teškoćama, sačuva savez između žene i života u kontinuitetu njegovih faza.
  • Shvatiti da su odgovornost prema vlastitu životu i davanje pozitivnoga primjera preduvjet da bi djeca mogla nastaviti čuvati savez s Bogom i životom
Veličina: 224.48 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Dostojanstvo žene (od identiteta u Trojstvu do života u Crkvi)
  • otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Poslanje žene u braku i obitelji
  • prepoznati ulogu i poslanje majke u svakodnevnom životu;
  • posvijestiti njezinu nezamjenjivu ulogu u odgoju djece;
  • potaknuti žene/majke za zdraviju komunikaciju sa suprugom i djecom kroz blagoslov i molitve za njih;
  • potaknuti žene/supruge da u svojoj neplodnosti vide priliku za ostvarenje kroz kršćansko služenje te tako iskuse duhovno roditeljstvo

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

JEDNA CIGARETA SKRATI ŽIVOT 2 MINUTE! JEDNA BOCA ALKOHOLA SKRATI ŽIVOT 5 MINUTA! JEDAN RADNI DAN SKRATI ŽIVOT 8 SATI!

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)