Međuškolska natjecanja iz vjeronauka za osnovnu školu u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji održana su 30. siječnja 2019. godine u sedam osnovnih škola. Tema natjecanja bila je: Svjedoci Radosne vijesti u hrvatskom narodu.
Na natjecanju su sudjelovale 52 ekipe od četiri učenika. Svaki je učenik samostalno rješavao pisani test kojim je mogao osvojiti 100 bodova, tako da je ekipa mogla ostvariti maksimalno 400 bodova.
Najveći broj bodova – 358 – osvojila je ekipa OŠ „Tin Ujević“ iz Krivodola koju je pripremala vjeroučiteljica Slava Ćelić. Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Milana Begovića iz Vrlike pod vodstvom Sandre Milanović s 352 boda, a na trećem mjestu je ekipa OŠ fra Pavla Vučkovića iz Sinja koju je pripremala Bosiljka Mandac s 337 osvojenih bodova.
Na srednjoškolskom natjecanju, održanom u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji “Don Frane Bulić” u Splitu, sudjelovalo je 18 ekipa. Najuspješnija je bila ekipa III. gimnazije iz Splita s osvojenih 365 bodova koju je pripremala vjeroučiteljica Ana Gelo. Drugo mjesto osvojila je Nadbiskupijska klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ iz Splita s 358 bodova pod vodstvom s. Stele Mijić, a treće mjesto ekipa IV. gimnazije „Marko Marulić“ iz Splita s osvojenih 266 bodova pod vodstvom Nikola Milanovića.
Na nadbiskupijskom natjecanju, koje će se održati 4. ožujka (ponedjeljak) u 11 sati u Osnovnoj školi kraljice Jelene u Solinu, sudjelovat će 20 ekipa iz osnovnih škola i 10 najuspješnijih ekipa iz srednjih škola.
SPLIT - ZAPAD
Red. br. |
Ime i prezime učenika | Ime škole | Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. | Barbara Banić Ivona Bitunjac Ana Dželalija Niko Kačunić |
OŠ „Spinut“ Split |
s. Tamara Bota Ružica Maleš |
316 |
2. | Antonija Boko Tomislav Jurišić Marta Milošić Marija Zec |
OŠ „Skalice“ Split |
s. Lidija Čotić | 294 |
3. | Petra Bodrožić Petra Čović Palmina Dorić Marko Veršić |
OŠ „Meje“ Split |
Dijana Čondić-Kapetanov | 249 |
4. | Dorotea Đelatinov Niki Krstičević Josipa Palić Vice Elezović |
OŠ „Dobri“ Split |
Dragan Mamić | 189 |
5. | Iva Čizmić Dora Lučić Dino Krolo Aurora Trogrlić |
OŠ „Plokite“ Split |
Ljiljana Matković | 150 |
SPLIT - ISTOK
Red. br. |
Ime i prezime učenika | Ime škole | Ime i prezime mentora |
Broj bodova |
1. | Marko Bešlić Lucija Đonlić Laura Perković Lucija Strunje |
OŠ „Žrnovnica“ Žrnovnica |
Matilda Mužinić | 283 |
2. | Matej Kavelj Nina Kotarac Toni Luković Marko Mađor Božinović |
OŠ „Visoka“ Split |
s. Rafaela Katić-Jurela | 279 |
3. | Lana Batarelo Lovre Borovičkić Iva Magdalena Glibota Helena Leko |
OŠ „Kamen-Šine“ Split |
Darko Pejković | 275 |
4. | Leona Akrap Tomislav Pleić Aurora Španjić Lana Vrgoč |
OŠ „Pujanki“ Split |
Snježana Brzica | 244 |
5. | Mateo Balić Petra Čulin Maro Samaržija Klara Sikirica |
OŠ „Trstenik“
Split |
Josipa Stipica | 209 |
6. | Anamarija Curić Kristina Cvitković Lea Lisec Dorotea Paladin |
OŠ „Blatine-Škrape“
Split |
Sanja Vučković | 206 |
7. | Dana Bošnjak Martina Krivić Lucija Krstulović Petra Mršić |
OŠ „Split 3“ Split |
Marija Bojčić | 189 |
8. | Patricija Babić Milena Botica Roko Marasović Franka Stojić |
OŠ „Žnjan-Pazdigrad“
Split |
Mira Ercegović | 168 |
9. | Kristina Bočina Petra Kristić Stella Santini Marija Visković |
OŠ „Mertojak“
Split |
Neda Mustapić | 135 |
TROGIR – KAŠTELA – SOLIN
Red. br. | Ime i prezime učenika | Ime škole | Ime i prezime mentora | Broj bodova |
1. | Josip Šoša Josipa Žunić Petra Brčić Duje Kojundžić |
OŠ kneza Trpimira Kaštel Gomilica |
Zdenka Krokar | 328 |
2. | Filip Pavić Dorian Jure Sršen Nikola Radmilo Marin Ivanišević |
OŠ kraljice Jelene Solin |
Ivana Radoš Anđa Dževrnja-Viro |
318 |
3. | Dominik Oreć Magdalena Režić Anamarija Šiškov Ivan Zokić |
OŠ kneza Mislava Kaštel Sućurac |
Joško Krokar | 279 |
4. | Veronika Biuk Marija Odžak Lucija Šerić Jana Sirić-Podrug |
OŠ Vjekoslava Paraća Solin |
Matija Zečević | 264 |
5. | Mia Andabak Nina Tokić Gabriela Škaro Ana Lapenda |
OŠ don Lovre Katića Solin |
Antonija Dukić Renato Đikić | 261 |
6. | Nikolina Ljubić Marin Miličević Josip Petrović Kristina Smoljo |
OŠ prof. Filipa Lukasa Kaštel Stari |
Anita Parčina | 260 |
7. | Kiara Rogač Petra Opačak Mila Munjiza Petar Beljan |
OŠ „Petar Berislavić“ Trogir |
Ana Katić | 255 |
8. | Nina Sučić Karla Sarić Gabriela Grgić Nikola Latinčić |
OŠ „Bijaći“ Kaštel Novi |
Natalija Burazin | 249 |
9. | Petra Baturina Petra Duvnjak Marta Šimić Ana Ćurak |
OŠ kralja Zvonimira Solin |
Duje Runje | 245 |
10. | Ana Jakelja Luka Baturina Marijo Baturina Emanuel Maleš |
OŠ kneza Branimira Muć Donji |
Šima Valenta | 198 |
CETINSKI DEKANAT
Red. br. |
Ime i prezime učenika |
Ime škole | Ime i prezime mentora | Broj bodova |
1. | Juliana Blažević Ana Turudić Antonia Samardžić Božica Mandarić |
OŠ Milana Begovića Vrlika |
Sandra Milanović | 352 |
2. | Matija Krolo Gabriela Ugrin Lucia Slišković Mihaela Tomašević |
OŠ fra Pavla Vučkovića Sinj |
Bosiljka Mandac | 337 |
3. | Marina Tomašević Lea Maria Munivrana Iva Brčić Natali Jagnjić |
OŠ Ivana Mažuranića Han |
s. Vjera Gulić | 312 |
4.-5. | Viktorija Jazidžija Ozana Pešo Viktorija Svalina Sara Grubišić |
OŠ „Trilj“
|
Vesna Tadić | 297 |
4.-5. | Eva Ćukušić Josipa Ćurković Ana Ćapeta Josipa Kordić |
OŠ Ante Starčevića Dicmo |
Anđela Barać | 297 |
6. | Antea Kanaet Gabrijela Buljan Andrea Žuro Ružica Filipović Grčić |
OŠ Ivana Lovrića Sinj |
Mirjana Đula | 276 |
7. | Petra Vuleta Ela Bilokapić Mirko Samardžić Ema Bitunjac |
OŠ „Kamešnica“ Otok |
Vesna Škopljanac-Mačina | 226 |
8. | Paula Mikas Ivana Lasić Gabrijela Stanić Antea Kaćunko |
OŠ „Gornja Poljica“ Srijane |
Stipe Ivišić | 206 |
9. | Martina Cvitković Marko-Đovani Romac Ante Čugura Andrea Tenžera |
OŠ Marka Marulića Sinj |
Ankica s. Dominika Vrdoljak | 144 |
IMOTSKI DEKANAT
Red. br. | Ime i prezime učenika | Ime škole | Ime i prezime mentora | Broj bodova |
1. | Kristina Kujundžić Klara Kujundžić Josipa Šušnjar Gabrijela Ujević |
OŠ „Tin Ujević“ Krivodol |
Slava Ćelić | 358 |
2. | Antonia Gudelj Matea Milas Gabrijela Jerković Antea Maršić |
OŠ „Zmijavci“ Zmijavci |
Andrijana Bagarić | 310 |
3. | Vlatka Škegro Laura Bajić Janja Grabovac Zvonimir Dropuljić |
OŠ „Ivan Leko“ Proložac Donji |
Maja Ivanko | 309 |
4. | Niko Knezović Matea Brekalo Kristijan Brdar Marko Čondić-Kapetanov |
OŠ Josipa Jovića Aržano |
Jelena Laco | 263 |
5. | Ivana Ljubičić Iva Repušić Ante Matić Marija Jukić |
OŠ „Runović“ Runović |
Snježana Bubalo | 230 |
6. | Ivan Mušura Matej Ante Vuletić Dragana Ravlić Marija Vuletić |
OŠ „Zagvozd“ Zagvozd |
Marija Perić | 228 |
7. | Anamarija Jurišić Paula Ćubić Ana Vučemil Sara Ribičić |
OŠ Ivana Gorana Kovačića Cista Velika |
Ružica Vuletić | 217 |
8. | Anđela Brnas Mia Mandić Mila Malenica Lana Kelava-Vrdoljak |
OŠ „Stjepan Radić“ Imotski |
s. Antonela Malenica | 213 |
9. | Lana Galić Iva Juroš Lara Galić Marija Olujić |
OŠ „Josip Vergilij Perić“ Imotski |
Veronika Galić | 146 |
MAKARSKA – OMIŠ
Red. br. | Ime i prezime učenika | Ime škole | Ime i prezime mentora | Broj bodova |
1. | Đana Čović Lara Janko Kate Mendeš Lucija Mravičić |
OŠ „Tučepi“ Tučepi |
Marina Šimić | 328 |
2. | Ivan Okmažić Filip Ćapin Matea Žaja Nikolina Štrbac |
OŠ o. Petra Perice Makarska |
Ružica Renić | 231 |
3. | Klara Stanić Elena Kalajžić Tara Križanac Kristina Maria Kuzmanić |
OŠ „Josip Pupačić“ Omiš |
Antun Budimir | 212 |
4. | Ana Miočević Katarina Prša Mihaela Grabner Kata Zovko |
OŠ Stjepana Ivičevića Makarska |
Ivana Miloš | 186 |
5. | Marina Lovreta Tonka Okić Nenka Vela (4. učenica se razboljela) |
OŠ don Mihovila Pavlinovića Podgora |
Silvana Andrijašević | 111 |
METKOVIĆ – PLOČE – VRGORAC
Red.br. | Ime i prezime učenika | Ime škole | Ime i prezime mentora | Broj bodova |
1. | Petra Vlahović Ema Medak Katica Dugandžić Frida Šuman |
OŠ „Ivo Dugandžić-Mišić“ Komin |
Toni Trutin | 236 |
2. | Josip Taslak Iva Dodig Katarina Neda Bukovac Ivana Jurković |
OŠ don Mihovila Pavlinovića Metković |
Marinko Tošić | 197 |
3. | Margarita Borić Mate Bartulović Ivano Žderić Anđela Štula |
OŠ „Gradac“ Gradac |
Tereza Vučinić | 138 |
4. | Maja Markota Iva Obrvan Dora Ćerlek Marija Matić |
OŠ Stjepana Radića Metković |
Krešimir Jurić | 129 |
5. | Nera Cvijanović Petra Glaviškić Romeo Krešić Doris Žderić |
OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče |
Kristina Sršen | 94 |
SREDNJA ŠKOLA
Red. br. |
Ime i prezime učenika | Škola | Mentor | Broj bodova |
1. | Ivan Gelo Antea Duvnjak Katarina Kurtović Vlatka Matić |
III. gimnazija Split |
Ana Gelo | 365 |
2. | Zara Čorić Karlo Lemac Lucija Marević Marko Vuletić |
Nadbiskupijska klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ Split |
Ikica s. Stela Mijić | 358 |
3. | Izabella Cecić Leonarda Čubelić Hana Kalinski Lara Žulj |
IV. gimnazija „Marko Marulić“ Split |
Nikola Milanović | 266 |
4. | Kristina Bilić Martina Nevistić Vinka Pera Karla Radić |
Srednja škola Ivana Lucića Trogir |
Anita Vuletin | 248 |
5. | Branimir Mađor Ana Poljak Marta Šimić Teo Tadić |
Franjevačka klasična gimnazija Sinj |
fra Antonio Mravak | 245 |
6. | Natali Budimir-Bekan Josip Đula Karla Munivrana Franciska Pupić-Bakrač |
Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj |
Helena Balajić | 244 |
7. | Luka Galinović Marija Guadalupe Šimundić Deni Škarpa Mare Valenta |
I. gimnazija Split |
Anita Vuletin Jerko Župa |
240 |
8. | Šimun Petrušić Ana Matuško Iva Vuletić Luka Ljuban |
Gimnazija „Metković“ Metković |
Jelena Varenina | 215 |
9. | Josip Galić Toni Dželalija Josip Ivanović Leona Maleć |
Ekonomsko-birotehnička škola Split |
Ivana Bulić | 187 |
10. | Duje Glavina Dominik Smajić Valentina Sabljić Ante Šimić |
Prirodoslovna tehnička škola Split |
Katija Lončar | 185 |
11. | Tea Babić Neda Domikulić Gabriela Dužević Ana Pralija |
Turističko-ugostiteljska škola Split |
Melita Luetić
Gorana Kelam |
176 |
12. | Anamarija Markić Toma Kušćević Filomena Javorčić Borna Matulić |
II. gimnazija Split |
s. Dolores Brkić | 172 |
13. | Ivana Čović Nicole Kozina Monika Vujević Marta Vuković |
Gimnazija Dinka Šimunovića Sinj |
s. Natanaela Radinović | 169 |
14. | Lucija Gelo Anamarija Marković Jakov Sanader Petar Šimun Varnica |
Srednja škola „Braća Radić“ Kaštel Štafilić |
Jelena Teklić | 168 |
15. | Laura Bušić Danijela Čujić Ivan Šitum Antonija Topić |
Ekonomska škola Imotski |
Ivana Kujundžić | 161 |
16. | Viktorija Kristić Ana Protrka Jure Vučko Petar Zelić |
Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića Makarska |
Mario Udovičić | 157 |
17. | Dora Katavić Katarina Pašalić Leonarda Popović Ante Mijoč (z) |
Srednja tehnička prometna škola Split |
Jerko Stipica | 95 |
18. | Petra Marević Mia Obrean Nensi Štrbić Ana Vukosav |
Srednja škola „Fra Andrija Kačić Miošić“ Ploče |
Hrvoje Vuica | 88 |