Odmori dušu 42 – prezentacija s lijepim mislima

Odmori dušu 42 – prezentacija s lijepim mislima

Postoji oružje mnogo strašnije od klevete – istina.

Ne možeš spriječiti tužne ptice da lete iznad tvoje glave, ali možeš ih spriječiti da prave gnijezdo u tvojoj kosi.

Šutnja je najbolji nadomjestak za pamet.

Ako hoćeš izbjeći nepodnošljiv život, trebaš naučiti trpjeti dvije stvari: loše vrijeme i ljudsku nepravdu.

Veličina: 3.15 MB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Tišina – kratka priča o međuljudskim odnosima pps

Kratka, poučna prezentacija o međuljudskim odnosima.
“Budite lukavi kao zmije a bezazleni kao golubovi”!

Odmori dušu 21 – pps

Inovacije su ono što ljude dijeli na vođe i sljedbenike.
Biti pametan znači razlikovati istine koje treba reći od onih koje treba prešutjeti.
Kad sam dijelio hranu siromašnima, nazivali su me svecem. Kad sam pitao zašto su siromašni gladni, prozvali su me komunistom.
Ljude ocjenjuj po pitanjima, a ne odgovorima.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Sedamdesetih godina prošlog stoljeća počela se pisati enciklopedija “Bibliotheca Sanctorum” s imenima i životopisima svetaca. Ima 30 svezaka s preko 8 000 stranica i stalno se ispravlja i nadopunjuje.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)