Životna lekcija - kako smanjiti brige Novo!

brige-ilustracijaČovjek je neki glasno ispričao vic u čekaonici punoj ljudi. Cijela se čekaonica valjala od smijeha.

Čovjek ponovo ispriča isti vic. Ovaj put se nasmijalo nekoliko ljudi.

Onaj nastavi pričati isti vic i treći put, četvrti, peti... Više se nitko nije smijao. Ljudi su okretali glave od njega i bilo im je neugodno.Nakon nekog vremena čovjek reče: - Ne možete se stalno smijati na isti vic, zar ne? A kako se onda možete stalno brinuti zbog istih problema?
autor nepoznat
Ažurirano: 04. 12. 2019.

Tko je njegov otac

Sedamdesetih godina 19. stoljeća na jugoistoku SAD-a rodio se dječak koji nije poznavao svoga oca. Njega i njegovu majku mještani su gledali s prijezirom i mrmljali si u bradu: “Što ovi ne odu iz našega grada; tko je uopće otac malome?”

Škrtac i zlato

Jedan škrtac sakrio je svoje zlato u podnožju drveta u svom vrtu. Svake nedjelje vadio ga je iz zemlje i satima ga s uživanjem gledao. Netko je doznao za to i ukrao mu zlato.

Najveća crkva na svijetu je Notre-Dame de la Paix. Nalazi se u Yamoussoukrou na Obali Bjelokosti. Dovršena je godine 1989.

MAJKA: Sine, jesi li bio dobar u crkvi? SIN: Jesam, mama. Sve sam slušao i pazio, a kad mi je jedan gospodin ponudio košaricu s novcem rekao sam: “Ne, hvala!”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)