Učini danas – pps

Učini  danas – pps

Kad bi možda bilo istina da te danas posljednji put vidim s mojih bi usana potekla molitva da mi dopusti biti tvojim anđelom čuvarom.
Kad bi možda bilo istina…

Veličina: 499 KB
Ažurirano: 20. 11. 2017.

Svisvetska šetnja – razmišljanje pps

Sjećanje, sjeta, tuga i radost. Misli nam naviru dok prolazimo stazama posutim zlatnim lišćem. Čini se naši dragi što odavno ili skoro usnuše još su dragocjeniji.

Odmori dušu 53 – pps

Ustrajnost će izbrisati privremene prepreke. Mašta nikad ne dovodi do razočaranja. Ako zametnemo svađu između prošlosti i sadašnjosti, vidjet ćemo da tako gubimo budućnost. Bog traži prijatelje i zahtjeva ljubav, a Đavao traži robove i zahtjeva pokornost.

I druge mudre izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Perice, jesi li bio na misi? – pita otac. – Jesam, i ministrirao sam! Lijepo, a o čemu je svećenik danas propovijedao? – Govorio je o tome kako i naši roditelji trebaju dolaziti u crkvu, a ne da im djeca moraju prepričavati što je svećenik propovijedao.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)