Liturgijsko ruho i posuđe

Liturgijsko ruho i posuđe

Prezentacija “Liturgijsko ruho i posuđe” za vjeronauk u šestom razredu. Osim prikaza liturgijskog ruha i posuđa prezentacija sadrži edukativne igre za vjeronauk: spajanje parova, otkrivanje slika, asocijacija, nadopunjavanje rečenica.

Veličina: 3.74 MB
Ažurirano: 12. 09. 2019.

Kušnje u pustinji (ppt IZ)

Prezentacija za učenike šestih razreda osnovne škole koja prati pripremu Kušnje u pustinji.

Ako ti je stalo do Crkve - pps

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Početak izgradnje veličanstvene bazilike Notre Dame de Fourviere, jedne od glavnih građevina u Lyonu u Francuskoj platile su žene tkalaca svile.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)