Živjeti s ružom Novo!

ruza_animacija1Perzijska bajka govori kako je jednog dana skitnica pronašao komad gline toliko prožet parfemom da je miris ispunio cijelu sobu.

“Što si ti”? odmah je upitao. “Dragulj iz Samarkande, ili rijetki prerušeni trn? Ili neka druga dragocjena tvorevina?"

“Ne, ja nisam ništa drugo osim komada najobičnije gline”.

“Ali, odakle taj tvoj divan miris”?

“Prijatelju, otkriti ću ti tajnu: ŽIVJELA SAM POKRAJ RUŽE”.

A kršćani bi trebali živjeti pokraj Isusa. Živjeti poput Njega, raditi ono što bi On htio, govoriti poput Njega, čak i razmišljati kao On.

Ako ne živimo blizu Njega, bez obzira na brojne dobre osobine koje imamo, koliko god se trudimo, koliko god smo dobri prema drugima, ako ne provedemo vrijeme s Njim, ne možemo biti dobar odraz Njega i Njegove ljubavi.

Radi se o molitvi, primanju sakramenata, čitanju Svetoga pisma, predanju Božjoj volji.

Mnogi od nas jednostavno se prilagođavaju obimu posla i odgovornostima, što samo vodi do više stresa. Odvajanje vremena za odmor pomaže pri oslobađanju pritiska, ali prijatelji ili obitelj ne mogu nam dati ono što Krist može.

Većina ljudi neće pročitati Bibliju, ali će promatrati vaše ponašanje!

On je rekao: “Ostanite u Meni, i Ja u vama!” (Iv 15:4).

Zato budi primjer, ne propovijed!

“Po tome će svi znati da ste Moji učenici, ako budete imali ljubavi jedni za druge”. (Iv 13:35)

Ažurirano: 04. 12. 2019.

Osmi dan - priča B. Ferrera

Sutradan dođe Bog vidjeti što je stvorio. Možda treba nešto popraviti... Na obalama rijeka bilo je sivog, zelenog i šarenog kamenja. Pod zemljom je također bilo kamenja, ali ono je bilo skriveno i zatrpano.

Kršćanin je pošten ali ne bez ljubavi
krscani-crkva-ilustracija Pošten, ali ne bez ljubavi. Osjećajan, ali ne razdražljiv. Revan, ali ne zajedljiv. Otvoren, ali ne neoprezan. Vjeran, ali ne krut. Osvjedočen, ali ne fanatičan. Prijazan, ali ne glup. Nenasilan, ali ne bespomoćan. Dosljedan, ali ne bezobziran. Prodoran, ali ne preuzetan. Duhovit, ali ne rakalašen. Jednostavan, ali ne plitak. Sav u Bogu, ali ne izvan svijeta.

Horizonte

U Bologni je izgrađen najduži natkriveni prolaz na svijetu (3,6 km) kako bi se u došašću Gospin kip mogao prenijeti iz crkve Madonna di San Luka u grad.

Kad je otac Eleuterije napunio stotu godinu počeo je gubiti pamćenje. Jednog dana se izgubio na ulicama Damaska pa je upitao prodavača: – Oprosti, znaš li gdje je otac Eleuterije? – Ali vi ste otac Eleuterije. – zbunjeno će prodavač. – Jesam. Samo ne znam gdje se nalazim.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)