Dva prijatelja – priča pps

Dva prijatelja – priča pps

Kratka prezentacija koja potiče na razmišljanje o vlastitim postupcima u slučaju kad nam prijatelj učini nešto nažao odnosno kad nam učini nešto dobro.

Veličina: 469.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Građevinar – pps

Svakoga dana gradimo svoju životnu kuću: zabijamo čavle, podižemo zidove… Budimo mudri građevinari koji znaju da grade svoju kuću.

Četiri sina i kćer – pps

Četiri sina i kćer – poučna priča za razmišljanje

Jedan je bračni par odlučio da nikome neće otvarati vrata prvoga dana braka. Došli su njegovi roditelji i vrata su ostala zatvorena. Nakon nekoliko sati došli su njezini roditelji. Uprkos dogovoru žena je otvorila vrata. Muž na to nije rekao ništa…

Židovi su Pilata tužili caru zato što je postavio zlatne grbove carstva na svoju palaču u Jeruzalemu što je vrijeđalo njihove vjerske osjećaje i Tiberije je naredio da se grbovi premjeste u Cezareju u kojoj je bilo glavno upraviteljevo sjedište.

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)