Školska vjeronaučna olimpijada za osnovnu i srednju školu

16. veljače 2021.

Na školskom natjecanju iz vjeronauka, održanom 16. veljače 2021. godine u 13 sati, sudjelovale su 43 osnovne i 11 srednjih škola iz Splitsko-makarske nadbiskupije. Tema natjecanja bila je Biblija – pisana Božja riječ. Na nadbiskupijsko natjecanje plasiralo se 18 osnovnoškolskih i 5 srednjoškolskih ekipa.

Objavljujemo ljestvice konačnog poretka školske vjeronaučne olimpijade za osnovnu školu i školskog natjecanja iz vjeronauka za srednju školu.

Iako je položaj gladijatora u Rimskom carstvu bio malo bolji od položaja robova vješti gladijatori bili su poštivani kao heroji.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)