Očinstvo svetoga Josipa

• Josip opisan sa dvije riječi: muž i pravedan
  • Vlastiti doživljaj sv. Josipa
  • Sv. Josip kao primjer
  • Kako djeci približiti lik sv. Josipa
Veličina: 116.68 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Ranjeno očinstvo
  • Čovjek ranjen grijehom
  • Odsutnost oca pri odrastanju djece
  • Izlječenje zadobivenih duhovnih rana
  • Obitelj kao škola bogatije čovječnosti
Otac u Crkvi
  • Otac kao čovjek vjere, nade i ljubavi
  • Zreo kršćanski otac trudi se bogatiti životnim iskustvima, spoznajama i krepostima
  • Zreo otac je pouzdan oslonac svojoj životnoj družici i djeci učvršćujući sveze ljubavi u svojoj obitelji kao kućnoj crkvi

Po istraživanju Vijeća europskih biskupskih konferencija, u Europi postoje zemlje koje imaju konfesionalni vjeronauk, općekršćansku vjersku nastavu ili obveznu religijsku kulturu. Nikakva modela vjeronauka u školama nema u Albaniji, Bjelorusiji, Bugarskoj i Sloveniji.

Misionar u prašumi na biskupovo pitanje odgovara da se ispovijedio zadnji put prije 3 godine jer je najbliži svećenik udaljen oko 300 km pa bi zbog ispovijedi morao izbivati cijeli tjedan. Biskup: “Pa postoji zrakoplov, helihopter…” Misionar: “Točno, ali let mi je malo preskup za lake grijehe, a za teške preopasan…”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)