Otac u Crkvi

• Otac kao čovjek vjere, nade i ljubavi
  • Zreo kršćanski otac trudi se bogatiti životnim iskustvima, spoznajama i krepostima
  • Zreo otac je pouzdan oslonac svojoj životnoj družici i djeci učvršćujući sveze ljubavi u svojoj obitelji kao kućnoj crkvi

Veličina: 117.76 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Zaštita života - preduvjet očinstva
  • Roditeljstvo od samoga začeća
  • Promicanje kulture života
  • Očevi kao predvoditelji molitve, čuvari Božjih zapovijedi i služitelji svojoj obitelji
Očinstvo svetoga Josipa
  • Josip opisan sa dvije riječi: muž i pravedan
  • Vlastiti doživljaj sv. Josipa
  • Sv. Josip kao primjer
  • Kako djeci približiti lik sv. Josipa

U Kraljevoj Sutjesci u Bosni mladi su stoljećima na blagdan sv. Josipa, 19. ožujka, tetovirali križ na tijelo kao simbol pripadnosti kršćanskoj vjeri. Običaj postoji od turskih osvajanja a prije šezdesetak godina se gotovo ugasio. Danas se križ može vidjeti na rukama starijih žena i na ponekoj mlađoj ruci.

Dva čovjeka hodaju pustinjom. Prvi reče: “Imam jednu dobru i jednu lošu vijest. Loša je: i danas ćemo gutati pijesak.” “A koja je dobra?” “Pogledaj koliko ga ima.”

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)