Majka u Crkvi

• Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)
Veličina: 223.67 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Dostojanstvo žene (od identiteta u Trojstvu do života u Crkvi)
  • otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Brak - oslonac majčinstva
  • Prikazati na koji je način brak oslonac majčinstva, pojašnjavajući kršćansko poimanje braka putem sastavnica bračne privole i tri njegove perspektive: sakramentalne, prijateljske i intimne.
  • Osnažiti majčinstvo u perspektivi odnosa sa suprugom.
  • Posvijestiti da je rad na sebi preduvjet skladnoga bračnoga zajedništva

Najveći nadgrobni spomenik na svijetu je Keopsova piramida. Danas je visoka 138 metara a prvotna visina bijaše 147.

Stvori Bog muškarca. Pogleda ga i reče: *“Lijepo si ispao. Zadovoljan sam.” *A onda stvori ženu. *Pogleda je pomno i reče: *“E, ti ćeš se morati šminkati.”

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)