Žena u poteškoćama

• osvijestiti neke od poteškoća s kojima se žene susreću u braku i obitelji;
  • snagom zajedništva osnažiti žene kako bi lakše rasle i razvijale se kroz poteškoće u kojima se nalaze.
Veličina: 35.94 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Žena u zrelim godinama
  • prepoznati i razviti osjećaj samopouzdanja kod žena;
  • prepoznati i doživjeti važnost ženine uloge u odgoju i formiranju vlastite djece i unučadi;
  • založiti se za ostvarenje smisla i poslanja ljudi starije životne dobi.
Tko će naći ženu vrsnu? (Izr 31,10). Evo ti majke (Iv 19, 27)
  • otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu

Jedino Michelangelovo djelo koje je napustilo Italiju za njegova života je mramorna Bogorodica s djetetom koja se nalazi u crkvi Notre Dame u Brugge-u u Belgiji. Katolički Brugge ukrašava 600 malih kipova Majke Božje od kojih je Michelangelova Bogorodica s djetetom najljepši.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)