Vjeroučiteljski portal Mreže Riječi započeo s projektom „Škola Riječi“

Split, 5. rujna 2023.

Vjeroučiteljski portal Mreže Riječi u suradnji s fra Domagojem Runjom, izvanrednim profesorom biblijske skupine predmeta na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu, nastavlja s projektom „Škola Riječi“ u digitaliziranom formatu.

Projekt „Škola Riječi“ inicijalno je pokrenut u župi Gospe od Otoka u Solinu sa skupinom vjernika koji su željeli bolje razumjeti i implementirati bogatstvo sadržano u nedjeljnim čitanjima. Potaknuti značajnim odazivom i pozitivnim odjekom projekta dogovoreno je da naprave iskorak u digitalnom svijetu.

Kroz suradnju fra Domagoja, Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i suradnika na portalu uredništvo će početkom svakoga tjedna donositi aktualna promišljanja o Božjoj Riječi za nadolazeću nedjelju. Primarna misija i vizija projekta je „pružiti duhovni poticaj svim vjernicima koji žele produbiti svoj duhovni život i unaprijed se pripremiti za nedjeljno slavlje”. Evanđeoska egzegeza u „Školi Riječi“ namijenjena je župnicima, katehetama, teolozima te svima onima koji žele voditi biblijske grupe unutar svojih zajednica.

Nedjeljna razmatranja, kao i ostale video uratke u produkciji portala Mreže Riječi, mogu se pronaći na Youtube kanalu Mreže Riječi.

Nakon smrti Heroda Velikoga Rimljani su na križ pribili 2000 ustanika.

Bila jednom četvorica po imenu Svatko, Netko, Bilo tko i Nitko. Trebalo je obaviti jedan vrlo važan posao i Svatko je mislio da će ga Netko obaviti. Bilo tko je to mogao učiniti, a Nitko nije htio. Netko se zbog toga naljutio jer je to bio posao za Svakoga. Svatko je opet mislio da bi ga Bilo tko mogao obaviti, no Nitko nije shvatio da ga Netko ne želi obaviti. Na kraju je Svatko krivio Nekoga jer Nitko nije učinio ono što je mogao napraviti Bilo tko.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)