Vinkovčani pobjednici vjeronaučne olimpijade

Dubrovnik, 8.-10. svibnja 2006.

Državno natjecanje iz vjeronauka za učenike osnovnih škola održalo se u Dubrovniku 8. – 10. svibnja u hotelu Adriatic.

pobjednici2006 državno 2Splitsko – makarsku nadbiskupiju predstavljali su učenici osnovne škole o. Petar Perica iz Makarske sa voditeljem don Ivanom Čotićem, pobjednici nadbiskupijskog natjecanja.

Bijela crkva Sacre-Coeur (Srca Isusova) na Brdu mučenika u Parizu poznato je okupljalište mladih. S tog mjesta se pruža jedan od najljepši pogleda na grad.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)