Sastanak Stručnog vijeća srednjoškolskih vjeroučitelja

Split, 2. listopada 2010.

U subotu 2. listopada u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji „Don Frane Bulić“ u Splitu održan je sastanak srednjoškolskih vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije i Hvarske biskupije na temu Nastavni oblici i metode rada prilagođeni mogućnostima i potrebama učenika.

Na radnom sastanku sudjelovalo je trideset i sedam vjeroučitelja.

Sanja Zeko, prof. hrvatskog jezika i književnosti u Zdravstvenoj školi – Split, održala je predavanje na temu Esej kao književni oblik i njegova primjena u nastavi.

Vjeroučiteljica s. Dolores Brkić u meditativno-stvaralačkom sustavu predstavila je nastavnu jedinicu Evanđeoski zakon ljubavi u okviru nastavne cjeline “Ljubav prema Bogu i bližnjemu” za treći razred srednje škole.

Nastavnu jedinicu Isus – mjera čovječnosti koja je dio nastavne cjeline “Kršćansko poimanje čovjeka” za učenike trećih razreda, obrađenu meditativno-stvaralačkim sustavom, demonstrirao je uz slike i glazbu voditelj vijeća srednjoškolskih vjeročitelja Dušan Vuletić.

Prijedlog Plana i programa trogodišnjih škola predstavio je vjeroučitelj Nikola Milanović koji je isti i pripremio u suradnji sa skupinom vjeroučitelja. Navedeni Prijedlog zainteresirani vjeroučitelji mogu proučiti i Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. dati svoja zapažanja i sugestije.

U završnom dijelu susreta predsjednica Županijskog povjerenstva za srednjoškolsko natjecanje Mirjana Vučica upoznala je nazočne s temom i terminima ovogodišnjeg natjecanja.

Dušan Vuletić

Najveća crkva na svijetu je Notre-Dame de la Paix. Nalazi se u Yamoussoukrou na Obali Bjelokosti. Dovršena je godine 1989.

Otac, programer, uči dijete govoriti… Kako kaže maca? – mijau, mijau… Kako kaže pas? – vau, vau… Kako kaže miš? – KLIK, KLIK…

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)