Sastanak Stručnog vijeća srednjoškolskih vjeroučitelja

Split, 2. listopada 2010.

U subotu 2. listopada u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji „Don Frane Bulić“ u Splitu održan je sastanak srednjoškolskih vjeroučitelja Splitsko-makarske nadbiskupije i Hvarske biskupije na temu Nastavni oblici i metode rada prilagođeni mogućnostima i potrebama učenika.

Na radnom sastanku sudjelovalo je trideset i sedam vjeroučitelja.

Sanja Zeko, prof. hrvatskog jezika i književnosti u Zdravstvenoj školi – Split, održala je predavanje na temu Esej kao književni oblik i njegova primjena u nastavi.

Vjeroučiteljica s. Dolores Brkić u meditativno-stvaralačkom sustavu predstavila je nastavnu jedinicu Evanđeoski zakon ljubavi u okviru nastavne cjeline “Ljubav prema Bogu i bližnjemu” za treći razred srednje škole.

Nastavnu jedinicu Isus – mjera čovječnosti koja je dio nastavne cjeline “Kršćansko poimanje čovjeka” za učenike trećih razreda, obrađenu meditativno-stvaralačkim sustavom, demonstrirao je uz slike i glazbu voditelj vijeća srednjoškolskih vjeročitelja Dušan Vuletić.

Prijedlog Plana i programa trogodišnjih škola predstavio je vjeroučitelj Nikola Milanović koji je isti i pripremio u suradnji sa skupinom vjeroučitelja. Navedeni Prijedlog zainteresirani vjeroučitelji mogu proučiti i Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. dati svoja zapažanja i sugestije.

U završnom dijelu susreta predsjednica Županijskog povjerenstva za srednjoškolsko natjecanje Mirjana Vučica upoznala je nazočne s temom i terminima ovogodišnjeg natjecanja.

Dušan Vuletić

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Hodao čovjek plažom i odjednom ugleda lampu. Protrlja je da je očisti od pijeska, kad se pojavi duh i reče: - Oslobodio si me iz lampe i znaš kako već ide dalje. Ali ovo je već treći put ovaj mjesec i već ste mi dosadili pa možeš tražiti samo jednu želju. *Čovjek se duboko zamisli i reče: – Evo već dvadeset godina živim u Americi i volio bih posjetiti svoj zavičaj. Ali aviona se užasno bojim, a na brodu imam morsku bolest. Možeš li mi izgraditi most preko oceana. *Duh se nasmija: – To je nemoguće. Zamisli samo koliko ljudi treba da se most izgradi. I kako uopće da stupovi dosegnu dno Atlantika! Reci neku drugu želju. *Čovjek se opet duboko zamisli i reče: – Četiri puta sam se ženio i razvodio. Žene su mi uvijek govorile da ne marim za njih i da sam bezosjećajan. Volio bih da mogu razumjeti žene… da znam što one osjećaju, što misle kad iznenada zašute… da znam zašto plaču… da znam što one zbilja žele kad kažu “ma ništa”… da znam kako ih usrećiti. *Duh će na to: – Hoćeš li most sa dvije ili četiri trake?

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )