Sastanak stručnih vijeća vjeroučitelja u osnovnoj školi

rujan 2010.

Tijekom rujna održan je prvi radni sastanak u školama – sjedištima sedam županijskih stručnih vijeća za vjeroučitelje u osnovnoj školi.

strucni skup vjeroucitelji rujan 2010

vjeroučitelji u radu na stručnom vijeću

Vjeroučitelji su, usvojili godišnji program rada stručnog vijeća i upoznali se s kalendarom događanja Katehetskog ureda u tekućoj školskoj godini. Zatim su zajednički izrađivali godišnji nastavni plan vjeronauka za ovu nastavnu godinu, te su upoznati s Nacionalnim okvirnim kurikulumom i načinom njegove primjene na školskoj razini te s novim Pravilnikom o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi.

Po stručnim vijećima vjeroučitelji su obradili i jednu temu po izboru: npr. upotreba i korištenje MS Producera u vjeronaučnoj nastavi; izvannastavne aktivnosti u vjeroučiteljevoj praksi; projekt u nastavi vjeronauka, motivacija u nastavi vjeronauka…

Prvi Martirologij (popis svetaca Crkve) objavljen je 1584. na zahtjev pape Grgura 13.

Idu dva studenta ulicom. – Hoćemo li na kavu ili na predavanje? – Bacimo novčić. Ako ostane u zraku idjemo na predavanje.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )