Sastanak stručnih vijeća vjeroučitelja u osnovnoj školi

rujan 2010.

Tijekom rujna održan je prvi radni sastanak u školama – sjedištima sedam županijskih stručnih vijeća za vjeroučitelje u osnovnoj školi.

strucni skup vjeroucitelji rujan 2010

vjeroučitelji u radu na stručnom vijeću

Vjeroučitelji su, usvojili godišnji program rada stručnog vijeća i upoznali se s kalendarom događanja Katehetskog ureda u tekućoj školskoj godini. Zatim su zajednički izrađivali godišnji nastavni plan vjeronauka za ovu nastavnu godinu, te su upoznati s Nacionalnim okvirnim kurikulumom i načinom njegove primjene na školskoj razini te s novim Pravilnikom o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi.

Po stručnim vijećima vjeroučitelji su obradili i jednu temu po izboru: npr. upotreba i korištenje MS Producera u vjeronaučnoj nastavi; izvannastavne aktivnosti u vjeroučiteljevoj praksi; projekt u nastavi vjeronauka, motivacija u nastavi vjeronauka…

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

– Tata ti si nogometaš pa ćeš me sigurno razumjeti. – Kaži sine. – Produžio sam ugovor s petim razredom na još godinu dana.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)