Radni sastanak voditelja županijskih stručnih vijeća vjeroučitelja

Split, 19. rujna 2020.

Redoviti radni sastanak predstojnika nad/biskupijskih katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća vjeroučitelja na području koje pokriva splitska podružnica Agencije za odgoj i obrazovanje, a uključuje pet južnih biskupija, održan je 19. rujna 2020. godine u Nadbiskupskom sjemeništu u Splitu.

Cilj ovog sastanka bio je analiza stručnog usavršavanja u prethodnoj te usklađivanje i planiranje stručnog usavršavanja u novoj 2020./2021. školskoj godini.

Radni sastanak je započeo kratkom molitvom, a pozdravnu riječ i dobrodošlicu sudionicima je uputio u ime domaćina don Josip Periš, predstojnik Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije. Potom se Sabina Marunčić, viša savjetnica za vjeronauk, osvrnula na realizaciju programa stručnog usavršavanja vjeroučitelja u protekloj školskoj godini. Nakon toga uslijedilo je usuglašavanje termina i tema stručnog usavršavanja u novoj 2020./2021. školskoj godini. Prvi stručni skup u studenome 2020. godine planiran je na temu korelacije vjeronauka i tjelesne kulture, a drugi u ožujku 2021. godine na temu socijalne jednakosti svih ljudi u svjetlu najavljene nove papine enciklike. Središnje teme županijskih stručnih vijeća bit će: uvid u jedinstvene godišnje izvedbene kurikule, tematska planiranja na temelju ujednačenih GIK-ova, didaktičko-metodičko oblikovanje blok-satova, utjecaj vrednovanja na razinu usvajanja ishoda iz katoličkog vjeronauka, te primjeri dobre prakse u nastavi vjeronauka.

Vitelije, pretpostavljeni Poncija Pilata naredio je ovome da se opravda caru zato što je dao smaknuti vođe Samarijanaca koji su se okupili na brdu Gerizim u potrazi za svetim posudama iz zavjetnog šatora i za još neke ispade. Tiberije je umro prije nego je Pilat stigao u Rim.

“Jesi li čuo, izabran je novi papa?” “Da, ali opet katolik.”

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)