Radni sastanak voditelja županijskih stručnih vijeća i predstojnika katehetskih ureda

Split, 11. rujna 2010.

U organizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i Agencije za odgoj i obrazovanje, Podružnica Split održan je 11. rujna 2010. radni sastanak predstojnika katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća osnovnih i srednjih škola pet južnih nad/biskupija (Splitsko-makarska, Hvarska, Šibenska, Zadarska i Dubrovačka). Domaćin susreta je i ove godine bio Katolički bogoslovni fakultet u Splitu.

Kratku molitvu i pozdravnu riječ uputio je mr. don Josip Periš, predstojnik Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, a nakon toga je Sabina Marunčić, prof., viša savjetnica za vjeronauk Agencije za odgoj i obrazovanje vodila sastanak prema planiranom dnevnom redu.

Sudionici su se najprije osvrnuli na Plan i programa rada županijskih stručnih vijeća u prošloj, 2009./2010. šk. god. te su izrazili zadovoljstvo izborom tema i kvalitetom međusobne suradnje. Također su jednoglasno prihvatili dosadašnji programski ujednačen model stručnog usavršavanja na području koje pokriva Podružnica Split, prema kojem se dva središnja županijska stručna vijeća u studenom i ožujku povezuju s nad/biskupijskim stručnim skupovima, a prvo i četvrto vijeće vjeroučitelja voditelji samostalno organiziraju u školama, sjedištima vijeća.

Drugi dio sastanka bio je posvećen planiranju i programiranju radnih susreta županijskih stručnih vijeća u novoj, 2010./2011. šk. god. Planirana su četiri radna susreta u rujnu, studenom, ožujku i lipnju te radni naslovi stručnih skupova i stručnih vijeća. Središnje teme stručnih skupova koje će se ove godine obrađivati kroz predavanja i pedagoške radionice u svih pet južnih biskupija su: Suvremeni govor o Božjim zapovijedima te Komunikacija u nastavi vjeronauka.

Sabina Marunčić

Origen svjedoči da se Baraba zvao Isus. Ime BAR ABA znači sin oca ili na aramejskom sin učitelja.

Nastavnici srednje škole Maroochydore iz Queenslanda u Australiji snimili su na telefonskoj sekretarici ovu poruku: *Lijep pozdrav! Dobili ste automatsku telefonsku sekretaricu Vaše škole. Kako bismo Vas mogli spojiti s odgovarajućim djelatnikom, molimo Vas da pritisnete odgovarajući broj: – ako želite lagati o razlogu izostanka Vašeg djeteta – pritisnite 1; – ako želite objašnjavati zašto Vaše dijete nije napisalo domaću zadaću – pritisnite 2; – ako se želite požaliti na ono što radimo – pritisnite 3; – ako ste nazvali kako biste ispsovali nekog od djelatnika škole – pritisnite 4; – ako želite pitati zašto niste dobili obavijesti koje su već odavno poslane na Vaš mail – pritisnite 5; – ako želite da Vam mi odgojimo Vaše dijete – pritisnite 6; – ako želite nekoga dohvatiti, ošamariti ili udariti – pritisnite 7; – ako želite promijeniti nastavnika treći put ove godine – pritisnite 8; – ako se želite požaliti na autobusni prijevoz – pritisnite 9; – kako biste se požalili na školsku hranu – pritisnite 0. Ako ste sada svjesni da je ovo stvaran svijet i da Vaše dijete mora snositi odgovornost za svoje ponašanje, rad na nastavi i domaću zadaću i da nastavnik nije kriv za njegov nedostatak truda, molimo Vas da poklopite slušalicu. Želimo Vam ugodan dan. Ako ovo sve želite čuti na nekom drugom jeziku, preselite se u zemlju u kojoj se on govori. Hvala Vam na Vašem zanimanju za javno obrazovanje.

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)