Radni sastanak voditelja županijskih stručnih vijeća i predstojnika katehetskih ureda

Split, 11. rujna 2010.

U organizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i Agencije za odgoj i obrazovanje, Podružnica Split održan je 11. rujna 2010. radni sastanak predstojnika katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća osnovnih i srednjih škola pet južnih nad/biskupija (Splitsko-makarska, Hvarska, Šibenska, Zadarska i Dubrovačka). Domaćin susreta je i ove godine bio Katolički bogoslovni fakultet u Splitu.

Kratku molitvu i pozdravnu riječ uputio je mr. don Josip Periš, predstojnik Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, a nakon toga je Sabina Marunčić, prof., viša savjetnica za vjeronauk Agencije za odgoj i obrazovanje vodila sastanak prema planiranom dnevnom redu.

Sudionici su se najprije osvrnuli na Plan i programa rada županijskih stručnih vijeća u prošloj, 2009./2010. šk. god. te su izrazili zadovoljstvo izborom tema i kvalitetom međusobne suradnje. Također su jednoglasno prihvatili dosadašnji programski ujednačen model stručnog usavršavanja na području koje pokriva Podružnica Split, prema kojem se dva središnja županijska stručna vijeća u studenom i ožujku povezuju s nad/biskupijskim stručnim skupovima, a prvo i četvrto vijeće vjeroučitelja voditelji samostalno organiziraju u školama, sjedištima vijeća.

Drugi dio sastanka bio je posvećen planiranju i programiranju radnih susreta županijskih stručnih vijeća u novoj, 2010./2011. šk. god. Planirana su četiri radna susreta u rujnu, studenom, ožujku i lipnju te radni naslovi stručnih skupova i stručnih vijeća. Središnje teme stručnih skupova koje će se ove godine obrađivati kroz predavanja i pedagoške radionice u svih pet južnih biskupija su: Suvremeni govor o Božjim zapovijedima te Komunikacija u nastavi vjeronauka.

Sabina Marunčić

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Na sprovodu dvojica poznanika komentiraju o pokojniku: – Duhan, alkohol i žena su ga došli glave? – Kako, pa bio je svećenik? – Pregazio ga je kamion tvornice duhana koji je vozila pijana žena.

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)