Radni sastanak voditelja županijskih stručnih vijeća

Split, 13. rujna 2008.

U prostorijama Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije održan je 13. rujna ove godine radni sastanak predstojnika katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća za vjeronauk Splitsko-makarske, Šibenske, Hvarske, Dubrovačke i Zadarske nad/biskupije te više savjetnice za vjeronauk pri Agenciji za odgoj i obrazovanje u Splitu.

Redovito, na početku nastavne godine, voditelji županijskih stručnih vijeća planiraju i programski usklađuju radne susrete županijskih stručnih vijeća s Planom i programom rada Katehetskih ureda i Agencijom za odgoj i obrazovanje, prema k askadnom modelu stručnog usavršavanja. Planirana su četiri radna susreta tijekom 2008./2009. školske godine, u rujnu, studenome, veljači i svibnju te zajednička duhovna obnova za vjeroučitelje laike, u korizmenom vremenu. Predložen je također okvirni Program rada stručnih vijeća u novoj školskoj godini kojeg su svi nazočni jednoglasno prihvatili.

Predstojnici katehetskih ureda su se vrlo pohvalno izrazili o kvalitetnom povezivanju županijskih stručnih vijeća s nad/biskupijskim stručnim skupovima kao i međusobnoj suradnji koja podiže kvalitetu stručnog usavršavanja vjeroučitelja u svih pet južnih nad/biskupija.

Grčka crkva štuje Klaudiju Prokulu, Pilatovu ženu, kao sveticu 27. listopada (sv. Prokla), a etiopska 19. srpnja (sv. Abrokla).

Pita mama sina: ‘Kako je bilo na testu?’ – ‘Dobro.’ ‘Što ćeš dobiti?’ – ‘Neopravdani.’

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)