Radni sastanak voditelja županijskih stručnih vijeća

Split, 13. rujna 2008.

U prostorijama Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije održan je 13. rujna ove godine radni sastanak predstojnika katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća za vjeronauk Splitsko-makarske, Šibenske, Hvarske, Dubrovačke i Zadarske nad/biskupije te više savjetnice za vjeronauk pri Agenciji za odgoj i obrazovanje u Splitu.

Redovito, na početku nastavne godine, voditelji županijskih stručnih vijeća planiraju i programski usklađuju radne susrete županijskih stručnih vijeća s Planom i programom rada Katehetskih ureda i Agencijom za odgoj i obrazovanje, prema k askadnom modelu stručnog usavršavanja. Planirana su četiri radna susreta tijekom 2008./2009. školske godine, u rujnu, studenome, veljači i svibnju te zajednička duhovna obnova za vjeroučitelje laike, u korizmenom vremenu. Predložen je također okvirni Program rada stručnih vijeća u novoj školskoj godini kojeg su svi nazočni jednoglasno prihvatili.

Predstojnici katehetskih ureda su se vrlo pohvalno izrazili o kvalitetnom povezivanju županijskih stručnih vijeća s nad/biskupijskim stručnim skupovima kao i međusobnoj suradnji koja podiže kvalitetu stručnog usavršavanja vjeroučitelja u svih pet južnih nad/biskupija.

Napoleon je 1801., prije nego se proglasio carem i kraljem Italije, uredio Zakon o školstvu kojim je ustrojio gimnazije (liceje) za koje su postojale stipendije.

Čovjek sa samo 10 dolara u džepu, očajan, prijavio za posao u Microsoft kao čistač WC školjki. Kadrovski direktor ga je primio na razgovor i poslije kratkog testa mu reče: “Primljeni ste. Ostavite mi Vaš e-mail, da Vam mogu poslati ugovor i spisak Vaših dužnosti.” On, zbunjen, odgovori da nema računalo, pa samim tim ni e-mail. Direktor će na to: “Ako nemate e-mail, virtualno ne postojite, tako da Vas ne mogu primiti…” Siromah, očajan, iziđe iz ured. Uputi se prema supermarketu i tamo kupi gajbicu s 10 kg jagoda. Za kratko vrijeme, proda jagode na komad idući od vrata do vrata i do podne duplira početni kapital. Iznenađen i s entuzijazmom, ponovi istu stvar tri puta i vrati se kući sa 60 dolara. I tako je radio svaki dan od ranog jutra do kasne večeri. Utrostručavao je i učetvorostručavao kapital. Za kratko vrijeme kupi ručnu dvokolicu za posao, a kasnije i kamiončić. Za godinu dana postao je vlasnik male flote vlastitih motornih vozila, a za 5 godina vlasnik jedne od najvećih mreža za distribuciju namirnica u SAD-u. U tom trenutku, misleći na budućnost obitelji, odluči osigurati svoj život. Pozvao je brokera kako bi potpisao policu osiguranja. Broker ga na kraju razgovora zatraži e-mail adresu kako bi mu poslao prospekt osiguranja. *Čovjek odgovori da nema e-mail. “Baščudno, prokomentirao je broker, nemate e-mail a uspjeli ste napraviti malo carstvo. A zamislite gdje biste bili, da ste ga imali!?.” *Čovjek se zamisli, pa odgovori:… “U MICROSOFTU BI ČISTIO WC ŠKOLJKE!!!”

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)