Radni sastanak voditelja županijskih stručnih vijeća

Split, 13. rujna 2008.

U prostorijama Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije održan je 13. rujna ove godine radni sastanak predstojnika katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća za vjeronauk Splitsko-makarske, Šibenske, Hvarske, Dubrovačke i Zadarske nad/biskupije te više savjetnice za vjeronauk pri Agenciji za odgoj i obrazovanje u Splitu.

Redovito, na početku nastavne godine, voditelji županijskih stručnih vijeća planiraju i programski usklađuju radne susrete županijskih stručnih vijeća s Planom i programom rada Katehetskih ureda i Agencijom za odgoj i obrazovanje, prema k askadnom modelu stručnog usavršavanja. Planirana su četiri radna susreta tijekom 2008./2009. školske godine, u rujnu, studenome, veljači i svibnju te zajednička duhovna obnova za vjeroučitelje laike, u korizmenom vremenu. Predložen je također okvirni Program rada stručnih vijeća u novoj školskoj godini kojeg su svi nazočni jednoglasno prihvatili.

Predstojnici katehetskih ureda su se vrlo pohvalno izrazili o kvalitetnom povezivanju županijskih stručnih vijeća s nad/biskupijskim stručnim skupovima kao i međusobnoj suradnji koja podiže kvalitetu stručnog usavršavanja vjeroučitelja u svih pet južnih nad/biskupija.

Stari su Poljičani uz molitvu za pokojne imali i svojevrstan pozdrav pokojnicima koji se izgovarao na ulazu u groblje: “Dobro jutro mrtvu ljudi, vi ste bili ka i mi, a mi ćemo ka i vi, Bog vam dao pokoj višnji!”

Vjeroučiteljica tumačeći Petrovo zatajenje zaključi zaključi kako pijetao zakukuriče svaki put kad se nešto slaže, Ivica upita: Zašto onda kukuriče u tri sata u noći kad svi spavaju? ZATO JER SE TADA TISKAJU NOVINE!

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)