Radni sastanak voditelja županijskih stručnih vijeća

Split, 13. rujna 2008.

U prostorijama Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije održan je 13. rujna ove godine radni sastanak predstojnika katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća za vjeronauk Splitsko-makarske, Šibenske, Hvarske, Dubrovačke i Zadarske nad/biskupije te više savjetnice za vjeronauk pri Agenciji za odgoj i obrazovanje u Splitu.

Redovito, na početku nastavne godine, voditelji županijskih stručnih vijeća planiraju i programski usklađuju radne susrete županijskih stručnih vijeća s Planom i programom rada Katehetskih ureda i Agencijom za odgoj i obrazovanje, prema k askadnom modelu stručnog usavršavanja. Planirana su četiri radna susreta tijekom 2008./2009. školske godine, u rujnu, studenome, veljači i svibnju te zajednička duhovna obnova za vjeroučitelje laike, u korizmenom vremenu. Predložen je također okvirni Program rada stručnih vijeća u novoj školskoj godini kojeg su svi nazočni jednoglasno prihvatili.

Predstojnici katehetskih ureda su se vrlo pohvalno izrazili o kvalitetnom povezivanju županijskih stručnih vijeća s nad/biskupijskim stručnim skupovima kao i međusobnoj suradnji koja podiže kvalitetu stručnog usavršavanja vjeroučitelja u svih pet južnih nad/biskupija.

U Mariji Bistrici zabilježeno je 1109 čudesnih događaja od 1688. do 1786. godine koji su priznati tek nakon pomnih istraživanja i svjedočanstava.

Hodao čovjek plažom i odjednom ugleda lampu. Protrlja je da je očisti od pijeska, kad se pojavi duh i reče: - Oslobodio si me iz lampe i znaš kako već ide dalje. Ali ovo je već treći put ovaj mjesec i već ste mi dosadili pa možeš tražiti samo jednu želju. *Čovjek se duboko zamisli i reče: – Evo već dvadeset godina živim u Americi i volio bih posjetiti svoj zavičaj. Ali aviona se užasno bojim, a na brodu imam morsku bolest. Možeš li mi izgraditi most preko oceana. *Duh se nasmija: – To je nemoguće. Zamisli samo koliko ljudi treba da se most izgradi. I kako uopće da stupovi dosegnu dno Atlantika! Reci neku drugu želju. *Čovjek se opet duboko zamisli i reče: – Četiri puta sam se ženio i razvodio. Žene su mi uvijek govorile da ne marim za njih i da sam bezosjećajan. Volio bih da mogu razumjeti žene… da znam što one osjećaju, što misle kad iznenada zašute… da znam zašto plaču… da znam što one zbilja žele kad kažu “ma ništa”… da znam kako ih usrećiti. *Duh će na to: – Hoćeš li most sa dvije ili četiri trake?

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)