Radni sastanak predstojnika katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća vjeroučitelja

Split, 22. rujna 2018.

Početkom svake nastavne godine održava se zajednički radni sastanak predstojnika biskupijskih katehetskih ureda i voditelja županijskih stručnih vijeća vjeroučitelja s područja pet južnih biskupija koje pokriva splitska podružnica Agencije za odgoj i obrazovanje.

Radni sastanak održan je 22. rujna 2018. godine u prostorijama KBF-a u Splitu s ciljem analize stručnog usavršavanja prethodne godine te usklađivanja i planiranja stručnog usavršavanja u novoj školskoj godini.

Sastanak je koordinirala Sabina Marunčić, viša savjetnica za vjeronauk, koja je najprije iznijela nekoliko tehničkih uputa, a potom se kratko osvrnula na proteklu školsku godinu ističući razinu kvalitete stručnog usavršavanja koja je najvidljivija iz evaluacije stručnih skupova. Potom je uslijedilo usuglašavanje termina i tema stručnog usavršavanja u novoj 2018./2019. školskoj godini. Prvi stručni skup u studenome 2018. planiran je na temu suodnosa vjeronauka i fizike, a drugi u ožujku 2019. bit će posvećen temi o mladima i njihovoj vjeri. Županijska stručna vijeća vjeroučitelja bavit će se izradom i analizom nastavnih materijala u digitalnom obliku, u skladu sa zahtjevima nove kurikularne reforme.

U vrijeme vladavine Ceausescua vlasti su postavljale blokade na cestu pa su vjernici bili prisiljeni do svetišta dolaziti pod okriljem noći.

Zašto pogrebna vozila nemaju rotacijska svjetla? Nema potrebe – ništa nije hitno!

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)