Prof. dr. sc. Jadranka Garmaz preuzela službu predstojnice Katehetskog ureda

Split, 22. kolovoza 2022.

S danom 22. kolovoza 2022. godine splitsko-makarski nadbiskup mons. Dražen Kutleša razriješio je službe predstojnika Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije mr. sc. don Josipa Periša koji je tu dužnost vršio od 1999. godine i s istim danom imenovao novom predstojnicom Katehetskog ureda prof. dr. sc. Jadranku Garmaz, pročelnicu Katedre religiozne pedagogije i katehetike na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.

Službena primopredaja Ureda, u nazočnosti generalnog vikara don Franje Frankopana Velića, izvršena je 22. kolovoza 2022. godine. Dosadašnjem predstojniku Perišu zahvaljujemo na predanom i stručnom vođenju Katehetskog ureda kroz potekle 23 godine, a novoj predstojnici Garmaz želimo puno uspjeha i Božjega blagoslova u novoj odgovornoj službi.

U Bruxellesu u Belgiji zgrada burze podignuta je na mjestu prosjačkog redovničkog samostana.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)