Novost na stranicama Katehetskog ureda - Susreti s Riječju

„Susreti s Riječju“ donose raznovrsne materijale koje će koristiti svim vjeroučiteljima u njihovom radu, kako u školskom vjeronauku tako i u župnoj katehezi. Radi se o nekoliko rubrika koje će zasigurno sadržajno obogatiti vjeronaučne susrete, ali i same vjeroučitelje.

To su:

• „Svjetlopisom k Riječi“ – rubrika u kojoj ćete pronaći stotinjak fotografija fra Ante Vučkovića koje možete koristiti u svojem radu, kao i radove umjetnice Karin Grenc, a nadamo se i mnogih drugih umjetnika čije ćete radove ćete moći koristiti u svom radu.
  • „O Riječi je riječ“ – rubrika gdje će se objavljivati materijali za rad s biblijskom grupom, koji će u prvom redu biti vezani uz nedjeljna misna čitanja. Bit će tu fotografija fra Ante Vučkovića, tekst fra Domagoja Runje i metodička priprema za rad koju će prirediti tim vjeroučitelja.
  • „Potaknuti Riječju“ – rubrika u kojoj će dr. sc. Nada Babić prateći crkvenu godinu objavljivati i obrađivati vrijednosno usmjerene pjesme hrvatskih pjesnika koje ćete moći koristiti za rad s različitim uzrastima.
  • „Mali kutak vrijednosti“ – rubrika koju će uređivati Mario Žuvela, a namijenjena je i župnoj katehezi i školskom vjeronauku.

Godine 2005. tradicionalnim načinom su u Santiago de Compostelu stigle 94 tisuće hodočasnika. Hodočasnikom se smatra svatko tko u svetište dođe prešavši barem 100 km puta. U svetoj godini, tj. godini u kojoj je blagdan sv. Jakova u nedjelju, broj hodočasnika se utrostruči.

Do biskupa je došao glas da jedan od mlađih svećenika gotovo nikada ne moli brevijar. Za vrijeme vizitacije pregleda mu brevijar i pokaže svoj: – “Moj brevijar je gotovo potrošen a vaš je kao nov!” “Za razliku od Vas ja svoje stvari držim uredne!” – odgovori svećenik.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)