Novost na stranicama Katehetskog ureda - Susreti s Riječju

„Susreti s Riječju“ donose raznovrsne materijale koje će koristiti svim vjeroučiteljima u njihovom radu, kako u školskom vjeronauku tako i u župnoj katehezi. Radi se o nekoliko rubrika koje će zasigurno sadržajno obogatiti vjeronaučne susrete, ali i same vjeroučitelje.

To su:

• „Svjetlopisom k Riječi“ – rubrika u kojoj ćete pronaći stotinjak fotografija fra Ante Vučkovića koje možete koristiti u svojem radu, kao i radove umjetnice Karin Grenc, a nadamo se i mnogih drugih umjetnika čije ćete radove ćete moći koristiti u svom radu.
  • „O Riječi je riječ“ – rubrika gdje će se objavljivati materijali za rad s biblijskom grupom, koji će u prvom redu biti vezani uz nedjeljna misna čitanja. Bit će tu fotografija fra Ante Vučkovića, tekst fra Domagoja Runje i metodička priprema za rad koju će prirediti tim vjeroučitelja.
  • „Potaknuti Riječju“ – rubrika u kojoj će dr. sc. Nada Babić prateći crkvenu godinu objavljivati i obrađivati vrijednosno usmjerene pjesme hrvatskih pjesnika koje ćete moći koristiti za rad s različitim uzrastima.
  • „Kreativno do Riječi“  –  rubrika koja donosi različite kreativne metode rada koje se mogu koristiti u župnoj katehezi i u školskom vjeronauku, a koju će uređivati dr. sc. Magdalena Višić.
  • „Mali kutak vrijednosti“ – rubrika koju će uređivati Mario Žuvela, a namijenjena je i župnoj katehezi i školskom vjeronauku.

Panamski biskup Tomas de Berlange istraživao je Galapagos točno 300. godina prije Charlesa Darwina. U svojim bilješkama spominje morske guštere, slonovske kornjače, egzotične ptice. Ova stvorenja u njegovo vrijeme nisu se bojala ljudi. Strah od ljudi pojavio se s redovitim dolascima pomoraca koji su obnavljali zalihe mesa slonovskim kornjačama.

“Sigurno ste do sada slušali brojna teološka predavanja”, obraća se dekan profesoru s dugim radnim stažom. “Da”, odgovara mu profesor, “ali Bog mi je dao milost da unatoč svemu, još uvijek vjerujem u Njega”.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )