Međuškolsko natjecanje iz vjeronauka za srednju školu

Split, 25. siječnja 2013.

Međuškolsko natjecanje iz vjeronauka za učenike srednjih škola Splitsko-makarske nadbiskupije održano je 25. siječnja 2013. godine u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji „Don Frane Bulić“ u Splitu.

Na natjecanju je sudjelovalo 28 ekipa.

Ekipe broje četiri učenika. Svaki je učenik samostalno rješavao pisani test kojim je mogao osvojiti 100 bodova, tako da je ekipa mogla ostvariti maksimalno 400 bodova

Najveći broj bodova – 374 – osvojila je ekipa Nadbiskupijske klasične gimnazije “Don Frane Bulić” iz Splita koju je pripremala vjeroučiteljica s. Petra Šakić. Zatim slijede Franjevačka klasična gimnazija iz Sinja sa 339 bodova i Srednja škola “Ivan Lucić” iz Trogira s 305 bodova.

Na nadbiskupijskom natjecanju, koje će se održati 19. veljače 2013. u Osnovnoj školi Kneza Mislava u Kaštel Sućurcu, sudjelovat će dvanaest ekipa koje su postigle najbolje rezultate na međuškolskom natjecanju.

Red. br.

Ime i prezime učenika

Škola

Mentor

Broj bodova

1.

Marija Žegarac
Luka Mamić
Ana Tomičić
Ivna Baković

Nadbiskupijska klasična gimnazija „Don Frane Bulić“ – Split
s. Petra Šakić
374

2.

Jelena Marija Poljak
Mirela Maganjić
Marica Barać
Ivana Poljak

Franjevačka klasična gimnazija – Sinj
Silvija Vučković
339

3.

Matea Debak
Josip Debak
Ivan Šustić
Marko Lončar

Srednja škola „Ivan Lucić“ – Trogir
Anita Vuletin
305

4.

Lea Lolić
Ivana Prižmić
Anita Jakulj
Mario Gotovac

II. gimnazija – Split
s. Dolores Brkić
297

5.

Mirjam Regina Ozretić
Katarina Kelam
Petra Braović
Mislav Anton Botica

III. gimnazija – Split
Ana Gelo
280

6.

Paula Petrašić
Ivana Jerković
Petra Cicvarić
Nikola Kežić

I. gimnazija – Split

Anita Vuletin
Jerko Župa

268

7.

Antonija Stojić
Božana Petrović
Josipa Pešorda
Daniela Todorić

Gimnazija „Dr. Mate Ujević“ – Imotski

Fra Jakov Udovičić
Josip Domazet

265

8.

Josipa Sučić
Mirna Matković
Magdalena Vuković
Josip Čeprnić

Turističko-ugostiteljska škola – Split

Gorana Kelam
Melita Luetić

256

9.

Gloria Pažin
Josipa Baletić
Matea Brečić
Ante Paar

Srednja tehnička i poljoprivredna škola – Opuzen
Edita Jerković
236

10.

Veronika Vujčić
Ivana Đuzel
Marija Ravlić
Gabriela Pandža

Ekonomska škola – Imotski
Andrijana Bagarić
230

11.

Anđela Šoda
Marina Vranješ
Ivana Vladović
Marija Banović

Obrtnička škola – Split
Ivica Pavela
209

12.

Josip Šakić
Marin Mićunović
Pavao Britvić
Ana Jurić

V. gimnazija „Vladimir Nazor“ – Split
Ante Majić
206

13.

Kristina Kotarac
Iva Okmažić
Marija Vučko
Ivan Despot

Srednja škola „Fra Andrija Kačić Miošić“ – Makarska
Mario Udovičić
204

14.

Ivana Frankić
Antonela Gospodnetić
Iva Paradžik
Grgur Prižmić

Prirodoslovna tehnička škola – Split
Katija Lončar
183

15.

Vlaho Matić
Daliborka Zovko
Ana Doko
Daria Mamuzić

Srednja škola Metković – Metković

Rosanda Lovrić
Ivan Menalo

168

16.

Karmen Bušić
Ivona Udovičić
Slavica Galić Biličić
Antonija Zorić

Škola likovnih umjetnosti – Split
Dajana Vujević
166

17.

Ines Dolić
Ornela Domazet
Nikolina Grubišić
Mila Tomičić

Zdravstvena škola – Split
Mirjana Vučica
159

18.

Mateo Šušak
Marita Šegvić
Milica Kotarac
Marija Balić

Ekonomsko-birotehnička škola – Split
Draga Kegalj
155

19.

Pia Josipa Bartulović
Katarina Aščić
Kristina Filipović
Jure Kutlešić

Srednja tehnička prometna škola – Split
Jerko Stipica
154

20.

Marino Morovi
Ivana Rašić
Mario Akmadžić
Barbara Matutinović

Srednja strukovna škola Makarska – Split
Marin Bašić
146

21.

Rebeka Čaljkušić
Ivan Šantić
Danijel Mladineo
Andreja Bagarić

Gimnazijski kolegij „Kraljica Jelena“ – Split
Petra Šakić
139

22.

Anamarija Odrljin
Gabrijela Periš
Ljubica Plazibat
Tihana Nasić

Srednja strukovna škola „Ban Josip Jelačić“ – Sinj
Helena Balajić
136

23.

Lucija Škiljo
Mia Jerčić
Dario Sabljić
Jure Mihanović

Škola za dizajn, grafiku i održivu gradnju – Split
Nada Barać
130

24.

Andreja Galić
Anamaria Brko
Anita Borozan
Karla Tonković

Graditeljsko-geodetska tehnička škola – Split
Matija Zekić Dragun
118

25.

Nika Petrović
Slavko Šain
Lucia Smoljo
Ivan Buzov

Pomorska škola – Split
Hrvoje Petrušić
115

26.

Anka Šušnjar
Matea Biško
Andreja Matković
Danijela Međugorac

Obrtničko-industrijska škola – Imotski
Ante Brnas
95

27.

Dino Bilandžić
Ivan Ajduković
Dražen Macan
Josip Bugarin

Tehnička i industrijska škola „Ruđer Bošković“ – Sinj
Lucijan Kosor
94

28.

Ivan Samić
Elena Vidović
Karmen Kezić
Karla Maleš

Privatna jezična gimnazija „Pitagora“ – Split
Ivana Bulić
90

Zanimljivosti

Svakog dana rodi se 364 321 beba a umre 147 137. Dakle planeta je svakoga dana bogatija za 217 184 čovjeka.

Humor

Vuk pita Crvenkapicu: A gdje ti živi baka? Koja joj je adresa? Crvenkapica: www.baka.com

Poslovice

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)