Izlet vjeroučitelja u NP Krka

1. srpnja 2006.

Prije početka zasluženog godišnjeg odmora vjeroučitelji već godinama odlaze na jednodnevni izlet. Ove godine je povjerenstvo za izlete i hodočašća izabralo Skradin i Nacionalni park Krka.

Dupkom pun autobus pod zaštitom nebeske Majke uputio se iz Splita u 8.00 sati prema Skradinu. Nakon kavice na odmorištu Krka, pogleda na most i Skradin u samom gradu dočekao ih je župnik don Franjo Glasnović.

Sa svojim domaćinom vjeroučitelji su slavili sv. Misu, upoznali se sa poviješću grada Skradina i skradinske crkve, posjetili muzej i nedavno obnovljenu biblioteku.

Posjet gradu završio je zajedničkim ručkom.

slapovi krke izlet 2006

U Nacionalnom parku bilo je kupanja, gacanja po rijeci, smijeha, pjesme, razgovora, fotografiranja… A nadasve divljenja Graditelju nad graditeljima.

U 18.00 autobus je krenuo prema Splitu.

Uz pjesmu, i šijavicu u prvom dijelu autobusa, u izvrsnom raspoloženju vjeroučitelji su ušli u Split zahvaljujući Majci što ih je čuvala i praveći planove za dogodine. Onima koji nisu bili na izletu poručuju: “A vi koji niste bili s nama, ako vam nije žao, onda je nama žao – jer vam nije žao.”

Slavenka Barada

Ogrtač koji je prema predaji nosila Marija kad je rodila Krista čuva se u katedrali Notre Dame (Naše Gospe) u Chartresu u Francuskoj. Relikvija se naziva i “Sveto ruho”.

Jedan katolički svećenik i jedan rabin putovali vlakom. Kad je došlo vrijeme marende svećenik izvadi sendvić od kruha i salame i ponudi i svog suputnika. Rabin se zahvali i reče: “Ne smijem jesti svinjetinu, vjera mi brani.” “Ne znaš što propuštaš!” svećenik će na to i u miru pojede svoj sendvić. Kad je trebao izaći iz vlaka rabin, opraštajući se, reče: “Doviđenja i pozdravite svoju ženu.” “Ja nemam ženu, vjera mi brani” svećenik će na to. “Ne znaš što propuštaš…”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)