Izlet vjeroučitelja u NP Krka

1. srpnja 2006.

Prije početka zasluženog godišnjeg odmora vjeroučitelji već godinama odlaze na jednodnevni izlet. Ove godine je povjerenstvo za izlete i hodočašća izabralo Skradin i Nacionalni park Krka.

Dupkom pun autobus pod zaštitom nebeske Majke uputio se iz Splita u 8.00 sati prema Skradinu. Nakon kavice na odmorištu Krka, pogleda na most i Skradin u samom gradu dočekao ih je župnik don Franjo Glasnović.

Sa svojim domaćinom vjeroučitelji su slavili sv. Misu, upoznali se sa poviješću grada Skradina i skradinske crkve, posjetili muzej i nedavno obnovljenu biblioteku.

Posjet gradu završio je zajedničkim ručkom.

slapovi krke izlet 2006

U Nacionalnom parku bilo je kupanja, gacanja po rijeci, smijeha, pjesme, razgovora, fotografiranja… A nadasve divljenja Graditelju nad graditeljima.

U 18.00 autobus je krenuo prema Splitu.

Uz pjesmu, i šijavicu u prvom dijelu autobusa, u izvrsnom raspoloženju vjeroučitelji su ušli u Split zahvaljujući Majci što ih je čuvala i praveći planove za dogodine. Onima koji nisu bili na izletu poručuju: “A vi koji niste bili s nama, ako vam nije žao, onda je nama žao – jer vam nije žao.”

Slavenka Barada

Stari su Poljičani uz molitvu za pokojne imali i svojevrstan pozdrav pokojnicima koji se izgovarao na ulazu u groblje: “Dobro jutro mrtvu ljudi, vi ste bili ka i mi, a mi ćemo ka i vi, Bog vam dao pokoj višnji!”

Sudarili se svećenik i rabin. Svećenik ljutit iziđe iz auta i počne vikati. Rabin izvadi bocu vina iz auta i ponudi mu rekavši kako će se uz vino lakše dogovoriti. Svećenik otpije i vrati mu bocu. Ovaj spremi bocu ni ne okusivši vino. Svećenik ga upita zašto on ne pije. “Čekat ću policiju!” na to će rabin.

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)