Izlet vjeroučitelja u NP Krka

1. srpnja 2006.

Prije početka zasluženog godišnjeg odmora vjeroučitelji već godinama odlaze na jednodnevni izlet. Ove godine je povjerenstvo za izlete i hodočašća izabralo Skradin i Nacionalni park Krka.

Dupkom pun autobus pod zaštitom nebeske Majke uputio se iz Splita u 8.00 sati prema Skradinu. Nakon kavice na odmorištu Krka, pogleda na most i Skradin u samom gradu dočekao ih je župnik don Franjo Glasnović.

Sa svojim domaćinom vjeroučitelji su slavili sv. Misu, upoznali se sa poviješću grada Skradina i skradinske crkve, posjetili muzej i nedavno obnovljenu biblioteku.

Posjet gradu završio je zajedničkim ručkom.

slapovi krke izlet 2006

U Nacionalnom parku bilo je kupanja, gacanja po rijeci, smijeha, pjesme, razgovora, fotografiranja… A nadasve divljenja Graditelju nad graditeljima.

U 18.00 autobus je krenuo prema Splitu.

Uz pjesmu, i šijavicu u prvom dijelu autobusa, u izvrsnom raspoloženju vjeroučitelji su ušli u Split zahvaljujući Majci što ih je čuvala i praveći planove za dogodine. Onima koji nisu bili na izletu poručuju: “A vi koji niste bili s nama, ako vam nije žao, onda je nama žao – jer vam nije žao.”

Slavenka Barada

Procjenjuje se da godišnje u hodočašćima sudjeluje 220 do 250 milijuna ljudi, a od toga 150 milijuna kršćana. Samo u Europi 30 milijuna vjernika, uglavnom katolika, koristi dio godišnjeg odmora kako bi hodočastili u sveta mjesta.

Harold Camping, vođa američŤke sekte predvidio je smak svijeta za 21. svibanj 2011, ali pošto se to nije dogodilo on se povukao u sebe i pao u depresiju. Haso, njegov susjed u Kaliforniji, vidjevši ga onako skrhanog, upita: Šta je ba Harolde, šta si tako pokis’o? – Ma čuo si valjda, nije mi se ostvarilo predviđanje. Svi mi se rugaju! -Joj, ma ‘ajde ba Harolde, svako pogriješi, nije smak svijeta!

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)