Međuškolska vjeronaučna olimpijada

22. siječnja 2016.

Međuškolska natjecanja iz vjeronauka za osnovnu školu u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji održana su 22. siječnja 2016. godine u sedam osnovnih škola. Tema natjecanja bila je: Brak i obitelj u Božjem naumu.

Na natjecanju su sudjelovale 53 ekipe od četiri učenika. Svaki je učenik samostalno rješavao pisani test kojim je mogao osvojiti 100 bodova, tako da je ekipa mogla ostvariti maksimalno 400 bodova.

Najveći broj bodova – 398 – osvojila je ekipa OŠ Sućidar iz Splita koju je pripremao don Ivan Čotić. Drugo mjesto s osvojenih 379 bodova dijele ekipa OŠ Trilj iz Trilja koju je pripremala Vesna Tadić i ekipa OŠ Zmijavci iz Zmijavaca pod vodstvom Andrijane Bagarić.

Na srednjoškolskom natjecanju održanom u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji u Splitu sudjelovalo je 17 ekipa. Najuspješnija je bila ekipa III. gimnazije iz Splita s osvojenih 359 bodova koju je pripremala Ana Gelo. Drugo mjesto osvojila je Franjevačka klasična gimnazija iz Sinja s 343 boda pod vodstvom Silvije Vučković, a treće mjesto Srednja škola Ivana Lucića iz Trogira s 339 bodova pod vodstvom Anite Vuletin.

Na nadbiskupijskom natjecanju, koje će se održati 19. veljače u 10 sati u OŠ “Stjepan Radić” u Imotskom, sudjelovat će dvadeset i jedna ekipa iz osnovnih škola i deset najuspješnijih ekipa iz srednjih škola.

R E Z U L T A T I:

SPLIT – ZAPAD

SPLIT – ISTOK

TROGIR – KAŠTELA – SOLIN

CETINSKI DEKANAT

IMOTSKI DEKANAT

MAKARSKA – OMIŠ

METKOVIĆ – PLOČE – VRGORAC

SREDNJA ŠKOLA

U Egiptu su mačke bile smatrane svetim životinjama, a kazna za njihovo ubojstvo bila je smrt. Ako bi u nekoj kući mačka uginula prirodnom smrću, svi članovi obitelji morali su ući u punu korotu, kao da je umro neki njihov bliski rođak.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Djeca dobivaju udarce koji pripadaju roditeljima. (Talijanska)