Jedan zemljoradnik, čije je žito na sajmovima uvijek dobivalo prvu nagradu, običavao je najbolje sjeme davati svim seljacima u okolini. Kad su ga pitali zašto to čini, odgovorio je: To je samo pitanje interesa. Vjetar nosi pelud. I kad bi moji susjedi sadili žito slabije kvalitete oprašivanje bi oslabilo kvalitetu moga žita. Eto zašto mi je stalo da sade najbolje sjeme. Sve što dajemo drugima, dajemo samima sebi.
- Razvijte osjećaj da Vam je jako važno - Ostvarite osjećaj bliskosti - Neka zna da ima svoje mjesto u svijetu i da pripada nekome - Vama - Neka zna da je uz Vas sigurno i zaštićeno bez obzira na promjene u svakodnevnom životu. - Pohvalite svako pozitivno ponašanje - Pri kažnjavanju ne govorite ''više te ne volim'' - već recite da ste ljuti zbog tog konkretnog postupka, - Ne dopustite da dijete ne zna što bi sa sobom; pomozite mu da osmisli svoje vrijeme igrama, dužnostima… neka se osjeti korisnim, ne ostavljate ga samom sebi - Pomozite da razumije događaje oko sebe. Razgovarajte s njime primjereno dobi. - Igrajte se s njim i radije mu pričajte priče nego čitajte. - Ako ste Vi sigurni i dijete će se osjećati sigurno - Ako ga Vi volite ono će voljeti sebe - Ako djecu odbacujete oni će se osjećati lošima - Ne štedite nježnosti - pogotovo do 5. godine - Ne osuđujte ih za sve agresivne postupke. - Tolerirajte proteste ukoliko je način njihova iskazivanja takav da ne povrijede druge - Agresija i bijes su normalni osjećaji. Pitajte ih za razlog tih osjećaja - Budite prema djetetu iskreni, spontani i onda kad ste ljuti, tužni… neka Vas i takve upozna, imat će više povjerenja u Vas - Budite dosljedni NAJVIŠE ŠTO RODITELJI MOGU UČINITI ZA SVOJE DIJETE: - OSMISLITI SVOJ ŽIVOT - VOLJETI JEDAN DRUGOGA
S. Tomić
Spot za prodaju mira
Ovo je tekst spota koji je nedavno prikazan u kinu.
Na bijelom ekranu je pisalo: U ovom spotu nema zgodnih djevojaka u kostimima, nema psića, nema slatke dječice, nema novorođenčadi.
U ovom spotu nema zaljubljenih nema poljubaca, nema obitelji koja doručkuje.
U ovom spotu nema specijalnih efekata, niti poznatih osoba niti pak manekenki.
Zato što ovaj spot nudi na prodaju jedan proizvod za koga nikoga ne treba uvjeravati da ga kupi.
To je proizvod koji želiš imati i koji si vjerojatno već kupio a danas ga više ni nema u prodaji.
To je proizvod koji nema svoju marku, nema slogan, niti promociju.
Bilo bi lijepo da se ovaj spot prikaže u cijelom svijetu jer proizvod koji želi prodati je M I R!
A budući da ga ljudi kojima je potreban ne mogu kupiti učini ovako:
uzmi malo mira kojega još imaš u svojoj kući, i koristi ga na ulici, u prometu... koristi ga dok čekaš u redu u pošti, na radnom mjestu, na stadionu...
Mir je zanimljiv proizvod! Što se više koristi više ga ima.
I budu li ga svi koristili doći će dan u kojem neće trebati raditi spot za kupnju mira.
Prodaj MIR kad god možeš.autor nepoznat
Zanimljivosti
U Brazilu sa 2,5 milijuna djece i mladih radi 492 370 vjeroučitelja.
Humor
– Što je Bog radio sedmoga dana, nakon što je sve stvorio? – Otišao na svetu Misu.
Poslovice
Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)