Trebamo Isusa - došašće Novo!

Mi zaista trebamo nekoga

• Koji neće izbjegavati probleme ovoga svijeta
  • Koji će miriti bogate i siromašne
  • Koji neće cijeniti ljude po boji kože i inteligenciji
  • Koji se neće zanimati samo za moćne i bogate

Mi zaista trebamo nekoga

• Koji će istinu reći u zgodno ili nezgodno vrijeme
  • Koji će pokazivati put do mira
  • Koji će biti putokaz svim ljudima
  • Koji će se za nas zauzimati

Mi zaista trebamo nekoga

• Koji će nas osloboditi od tuge, zabrinutosti, jada
  • Koji će nam dati jasan odgovor u odlučnim trenutcima
  • Koji će uliti smisao našem životu
  • Nekoga, kome se svi možemo prepustiti.

Mi zaista trebamo nekoga… Trebamo TEBE ISUSE!

Ažurirano: 10. 12. 2019.

Vrt ananasa

Istinita priča iz misionarskog života

Narcis - priča o oholosti

narcis_oholost_ilustracijaPrema grčkoj mitologiji nimfa Eho zaljubila se u prelijepog mladića Narcisa koji na nju uopće nije obraćao pažnju. Eho je venula od tuge sve dok od nje nije ostalo ništa osim glasa. Boginja Osvete osudila je oholog Narcisa da se zaljubi u svoj odraz u jezeru. Toliko je bio opčinjen sobom da je jednog dana upao u jezero i utopio se. Poslije Narcisove smrti, došle su Drijade - gorske vile - i vidjele da se jezero pretvorilo u vrč slanih suza. „Zašto plačeš?” - pitale su ga. „Oplakujem Narcisa”, reče jezero. „Ah, ne čudi nas što oplakuješ Narcisa. Mi smo stalno po šumi trčale za njim, a jedino si ti imalo prilike izbliza promatrati njegovu ljepotu.” “Narcis je bio lijep?” - iznenadi se jezero. “Tko bi to mogao znati bolje od tebe? Na tvoje se obale svakog dana naslanjao.” - odgovoriše Drijade. Jezero zašutje trenutak pa reče: „Oplakujem Narcisa, ne zbog njegove ljepote, već zato što sam, svaki put kada bi legao na moje obale, gledao kako se u dubini njegovih očiju zrcali moja vlastita ljepota.”

Oscar Wilde

Prepoznaješ li sebe u Narcisu ili u jezeru? OHOLOST JE TEŠKI GRIJEH IZ KOJEGA NASTAJU MNOGI DRUGI GRIJESI

U Finskom glavnom gradu u središtu stambene četvrti sagrađena je crkva u stijeni. Izvana se vidi samo rotonda opasana ravnim isklesanim stijenama nadsvođena kupolom od bakra i stakla. U visinu se uzdiže do 12 metara.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)