Violina - priča o pravim vrijednostima Novo!

violina_animacijaStara je violina dospjela na aukciju. Bila je jako istrošena i puna ogrebotina.
Bila je jako istrošena i puna ogrebotina.

Prvi je kupac ponudio jedan dolar, a zadnji tek tri.

Kada je voditelj aukcije htio kupcu izručiti violinu, prišao mu je neki čovjek, uzeo violinu i počeo svirati! Melodija je očarala prisutne. Zapanjeni voditelj aukcije ponovno je pozvao kupce da ponude cijenu.

Violina je prodana za tri tisuće dolara. Što je promijenilo vrijednost stare violine?

Vrijednost je promijenio dodir majstorove ruke!

Pouka: Ljudski život, poput stare violine, gubi svoju vrijednost ako Bog njime ne upravlja.

Ažurirano: 26. 03. 2020.

Sebična ljubav

Don Bosco, talijanski svetac čiji blagdan slavimo 31. siječnja, prošlog stoljeća osnovao je u Torinu sirotište i školu za djecu s ulice.

Što je za tebe Božić?

sto-je-bozic-ilustracija-vjeronaukJednom se prilikom okupiše životinje na vijećanje. Lisica upita vjevericu: "Što je za tebe Božić?"

Vjeverica odgovori: "Božić je za mene lijepo drvo s puno žaruljica i slatkiša za grickanje obješenih po granama."

Lisica će na to: "Za mene je Božić mirisna pečena guska. Bez nje nema Božića."

Medvjed promrmlja: "Medeni kolač! Za me je Božić ogroman mirisni medeni kolač!"

Umješa se i dugorepa svraka: "Ja sam za sjajne bisere, svjetlucave ukrase. Božić je blještavi sjaj!"

Vol je htio da se čuje i njegova: "Pjenušavo vino, to je Božić! Tako bih si rado natočio nekoliko boca."

Magarac zareve: "Hej vole, jesi li poludio? Pa Dijete Isus je najvažnije u Božiću, zar si zaboravio?"

Vol se zastidi, pogne svoju veliku glavu i reče: "Tko zna imaju li to ljudi na pameti?"

Bruno Ferrero

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Ivice, nabroji Deset zapovijedi ne moraš po redu. – Osma, prva, peta, deseta, treća, četvrta, deveta, druga, sedma, šesta.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)