Tajna praznoga groba – pps prezentacija za vjeronauk

Tajna praznoga groba – pps prezentacija za vjeronauk

Uskrsna prezentacija “Tajna praznoga groba” za vjeronauk u nižim razredima osnovne škole.

Prezentacija sadrži pripovijest o Isusovu uskrsnuću i nekoliko prigodnih zadataka za vjeronauk.

Veličina: 4.69 MB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Uskrs je iza otvorenih vrata – pps

Nemoj ostati iza zatvorenih vrata. Jer iza njih nema dovoljno prostora za Uskrs. Za Evanđelje. Nema ga ni za tebe. Za tvoju dušu.

Uskrsno jutro – pps

Lijepa prezentacija o Isusovu uskrsnuću sa slikama iz filma.

Egipatski svećenici su osim faraona Amonovim sinom proglasili samo Aleksandra Velikog sina Filipa II i epirske princeze Olimpije. Aleksandar je jedini stranac koji je ikada nosio ovaj naslov, a inače je za vrijeme svojih pohoda u Egiptu dočekan kao osloboditelj.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)