Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps poučna priča o zagrobnom životu

Dvije ribe zaplivaše morem. Jedna reče: vidiš onoga slasnog crva? On je privezan za udicu koju drži čovjek. Kad je povuče završiti će tavi. Druga odgovori: ne vjerujem u takve bajke jer nitko nije došao natrag da nam to ispriča… Isto tako ni iz pakla nitko nije došao natrag ali mi znamo da pakao postoji.

Veličina: 379 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Violina – pps, priča o pravim vrijednostima

Ljudski život, poput stare violine, gubi svoju vrijedost ako Bog njime ne upravlja.
Jednom je na aukciji prodana stara violina…

s engleskog prevela i poslala s. Marta

Nedjelja – poučna priča posložena u prezentaciju

Neki je seljak kudio susjeda što gubi vrijeme odlazeći u crkvu umjesto da radi nešto korisno.
Ovaj mu odgovori: “Što bi rekao da ja ako imam sedam kuna usput nekom siromahu dam šest?”
Kratka poučna priča o poštivanju 3. Božje zapovijedi.
Korisno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Indijski sadui i babe mogu legalno konzumirati marihuanu i hašiš, a za vrijeme festivala Kumba Mela droga je dozvoljena svima. Jedan sadu podijeli sa vjernicima koji dolaze kod njega po blagoslov oko pola kilograma trave.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)