Škrinjica želja

Škrinjica želja

U jednoj je trgovini otkrivena davno zaboravljena škrinja na kojoj je pisalo “škrinjica želja”. Vlasnik trgovine postavio ju je na vidno mjesto i mnogi su izražavali svoje želje, no niti jedna se nije ostvarila sve dok u trgovinu nije došao prosjak….
Poučna priča posložena u zanimljivu prezentaciju.

Veličina: 1.65 MB
Ažurirano: 10. 09. 2019.

Učini  danas – pps
Učini danas – pps

Kad bi možda bilo istina da te danas posljednji put vidim s mojih bi usana potekla molitva da mi dopusti biti tvojim anđelom čuvarom.
Kad bi možda bilo istina…

Postoje zapisi da je Poncije Pilat dva puta tužen caru Tiberiju, jednom od strane Židova i drugi put ga je tužio upravitelj Sirije Vitelije koji mu je bio pretpostavljeni.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)