Odmori dušu 26 – pps

Odmori dušu 26 – pps

Prva polovica života nam prođe u traženju imetka, uspjeha i slave, a druga u potrazi za liječnicima.
Ljudska sreća je sastavljena od isto toliko dijelova koliko joj ih još nedostaje.
Gostioničar voli pijanicu, ali ne za svog zeta.
Stvar koja najbrže ostari je zahvalnost.

Veličina: 637.5 KB
Ažurirano: 30. 11. 2017.

Irski blagoslov – pps

Nek’ za tvoje ruke uvijek bude posla, nek’ ti se u novčaniku uvijek nađe novčić-dva, nek ti na prozorskom oknu sunce uvijek sja…

Odmori dušu 14 – pps

Ljudi poznaju zakone samo ako su ih prekršili.
Mladi ste samo jednom, no nezreli možete biti zauvijek.
Ako sumnjate u nekog, nemojte ga zaposliti.
Ako ste nekoga zaposlili, nemojte sumnjati u njega.

I druge misli mudrih ljudi posložene u prezentaciju.

U Egiptu su mačke bile smatrane svetim životinjama, a kazna za njihovo ubojstvo bila je smrt. Ako bi u nekoj kući mačka uginula prirodnom smrću, svi članovi obitelji morali su ući u punu korotu, kao da je umro neki njihov bliski rođak.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)