Misli anonimnih ljudi 7 – pps

Misli anonimnih ljudi 7 – pps

Često se događa da oni koji te vole ne znaju to pokazati, a oni koji te mrze znaju to sakriti.

Ako pogledaš oko sebe i radiš potpuno suprotno od onog što rade ljudi oko tebe imat ćeš 95 % šanse za uspjeh.

Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao kompenzaciju za slobodu mišljenja koju rijetko koriste.

Lijepa prezentacija za vjeronauk i slobodno vrijeme.

File Size: 1.6 MB
Ažurirano: 15. 11. 2017.

Kad bismo cjelokupno svjetsko stanovništvo sveli na selo sa stotinu stanovnika u njemu bi živjelo 57 Azijata, 21 Europljanin, 14 Amerikanaca i 8 Afrikanaca. Živjele bi tu 52 žene i 48 muškaraca, 70 nebijelaca i 30 bijelaca, 70 nekršćana i 30 kršćana, 89 heteroseksualaca i 11 homoseksualaca. Šest posto osoba posjedovalo bi 59 posto svega privatnog bogatstva, a sva bi šestorica bila iz SAD-a. U nastambama bez najosnovnijih uvjeta stanovanja obitavalo bi njih 80; 70 bi ih bilo nepismenih, pedeset neishranjenih, 1 bi umirao, 1 bi se rađao, samo bi 1 imao računalo i samo bi se 1 mogao pohvaliti sveučilišnom diplomom.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)