Kako živjeti sigurnije – pps

Kako živjeti sigurnije – pps

20% nesreća događa se u automobilu, 17% kod kuće, 14% nesreća događa se pješacima na ulicama a 0, 0001% smrtnih slučajeva događa se u crkvi a prilikom čitanja Biblije još i manje. Zbog sigurnosti idite u crkvu i čitajte Bibliju.

Veličina: 671 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Rabinova skromnost – pps

Priča za razmišljanje. Jedan je rabin bio teško bolestan i njegovi su učenici hvalili njegove vrline. Rabin je bio nezadovoljan jer nitko nije spomenuo njegovu “skromnost”.

Muhe i pčele – pps

Poučna priča za vjeronauk složena u pps.

Postoje dvije vrste ljudi. Jedni su poput muha koje vide samo nečistoću i ono što je loše. Drugi poput pčela u svemu uspiju pronaći nešto lijepo i mirisno.

Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).

U ono vrijeme Ivica zakasnio u školu. Pozdravi: “Hvaljen Isus!” Drug učitelj ga izbaci iz razreda s riječima: “Izlazi i pozdravi kako treba!” Ivica ponovo uđe i reče: HVALJEN ISUS I MARIJA!

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)