Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – pps

Profesor i lađar – poučna priča o pravim vrijednostima

Kratka poučna priča o životnim vrijednostima posložena u prezentaciju. Jedan je sveučilišni profesor pitao lađara poznaje li povijest i zaključio kako je ovaj izgubio trećinu života obzirom da povijest nije poznavao.

Veličina: 2.15 MB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Dvije trgovine – pps

Poučna priča. Korisno za razmišljanje o zavisti.

Kuća mira – pps

– Dječak neki vidio je sliku koja je nosila naslov “Kuća mira”. Kako na vratima nije vidio kvaku pitao se kako ući…

Rim je imao milijun stanovnika 133. godine prije Krista i postao prvi milijunski grad na svijetu.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Ime nije ništa! Što nazivamo ružom to bi slatko mirisalo i s drugim imenom. (Shakespear)