Pjesma o sluzi Jahvinu – prezentacija

Pjesma o sluzi Jahvinu – prezentacija

Riječi proroka Izaije popraćene slikama iz filma.

Veličina: 1.07 MB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Kušnja u pustinji – pps

Isusova kušnja u pustinji prema Evanđelju po Mateju. Korisno za vjeroučenike četvrtih razreda osnovne škole.

Odricanje – korizmena prezentacija

“Tko želi biti moj učenik neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom” Samo odricanjem mogu se postići viši ciljevi.

- s talijanskog preveo fra Ivan Marić

Prema Dioklecijanovom ediktu o cijenama iz 301. (ulomci pronađeni u Aphrodisiasu u Turskoj) učitelj u osnovnoj školi imao je mjesečnu plaću po dječaku jednaku plaći zidara, stolara, tesara, kovača, pekara, vapnara, polagača kamenih pločnika, kolara, graditelja riječnih brodova, štukatera dnevno s prehranom.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)