Priča iz Betlehema – Magarac i vol pps

Priča iz Betlehema – Magarac i vol pps

Poučna priča o ljepoti skromnosti i samozatajnosti u životu. Kako su magarac i vol dospjeli k Isusu u štalicu.

Veličina: 813.5 KB
Ažurirano: 07. 12. 2017.

Božićni anđeo – pps

Donesi Bogu sve svoje brige, jade i probleme i On će ih riješiti.

Mesija je zakasnio – pps

Lijepa prezentacija prema priči Bruna Ferrera o Mesiji koji kasni zato što je ostao utješiti uplakano dijete. Mesija neće doći dok god djeca plaču.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Do biskupa je došao glas da jedan od mlađih svećenika gotovo nikada ne moli brevijar. Za vrijeme vizitacije pregleda mu brevijar i pokaže svoj: – “Moj brevijar je gotovo potrošen a vaš je kao nov!” “Za razliku od Vas ja svoje stvari držim uredne!” – odgovori svećenik.

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)