Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Veličina: 821.98 KB
Ažurirano: 07. 12. 2017.

Kako je biti preteča – pps došašće

Krčiš put, ranjavaš si stopala, zapinješ o trnje, izbijaš na čistinu.
A onda se povučeš u stranu, da prođe, da prođe drugi.

Krila – poučna priča pps

Kratka misaona prezentacija prema priči Bruna Ferrera.
Mi kršćani često smo poput nezadovoljnog goluba koji je krila shvaćao kao smetnju u trčanju jer nije shvaćao da je stvoren za nebo.

Najstarija crkva u Portu (Portugal) Sao Martinho de Cedofeita nosi naziv “brzo napravljena” (cedofeita) jer je završena nekoliko mjeseci prije roka.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)