Odmori dušu 20 – pps

Odmori dušu 20 – pps

Umor je najmekaniji jastuk. Nevolje nauče čovjeka šutjeti.
U znanosti sve počinje nečijim mrmljanjem “Hm…baš čudno”.
Neka se nitko ne hvali da nema neprijatelja, jer je to samo dokaz njegove bezvrijednosti.
Najveći problem u odgoju djeteta je što su roditelji amateri.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 677 KB
Ažurirano: 30. 11. 2017.

Odmori dušu 46 – pps prezentacija

Genije je jedan posto inspiracije i 99 posto znoja. Nema tog dobrog dijela, koliko god malo bilo, koje je učinjeno uzalud. Za sretan život potrebni su šaka riže i slamnati šešir. Ogovaranje i zavist slušaju se otvorenih očiju.

I druge misli mudrih ljudi posložene u prezentaciju.

Odmori dušu 21 – pps

Inovacije su ono što ljude dijeli na vođe i sljedbenike.
Biti pametan znači razlikovati istine koje treba reći od onih koje treba prešutjeti.
Kad sam dijelio hranu siromašnima, nazivali su me svecem. Kad sam pitao zašto su siromašni gladni, prozvali su me komunistom.
Ljude ocjenjuj po pitanjima, a ne odgovorima.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Godine 2005. tradicionalnim načinom su u Santiago de Compostelu stigle 94 tisuće hodočasnika. Hodočasnikom se smatra svatko tko u svetište dođe prešavši barem 100 km puta. U svetoj godini, tj. godini u kojoj je blagdan sv. Jakova u nedjelju, broj hodočasnika se utrostruči.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)