Odmori dušu 29 – pps

Odmori dušu 29 – pps

Veliki umovi raspravljaju o idejama. Srednji umovi raspravljaju o  događajima. Sitni umovi raspravljaju o ljudima.
Dobro je htjeti, ali treba i znati.
Čovjeka primaju u društvo prema odjeći koju nosi, a ispraćaju ga  prema duhu koji je pokazao.

I druge mudre izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 686 KB
Pregleda: 1935 Pregleda
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Vodič za majstora u kući – pps

Nastojte raditi sami. Publika je rijetko od koristi.
Usprkos onomu što vam je možda majka rekla, i molitve i psovke pomažu pri popravku u kući, ali samo ako radite sami.

Laž – poslovice o laži – pps

“Lažljivac se uvijek odaje zaklinjanjem.”

“Lažovu ne vjeruj čak ni onda kad daje časnu riječ da laže.”

“Lopov počinje time što predstavlja da laž nalikuje istini, a završava time što istina nalikuje laži.”

“Svaki sporazum između istine i laži uvijek je na štetu istine.”

Prvi Martirologij (popis svetaca Crkve) objavljen je 1584. na zahtjev pape Grgura 13.

Za vrijeme propovijedi, koja se poprilično otegla, župnik načas prekine govor uz ispriku: – Nadam se da mi nećete zamjeriti, zaboravio sam sat na stolu. Iz pozadine se čuje duboki muški glas: – Ne brinite, velečasni, u sakristiji imamo kalendar…

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)