Savjeti puzzlista – pps

Savjeti puzzlista – pps

Ništa ne pokušavaj silom. Ako se nešto treba dogoditi, dogodit će se prirodno. Kada stvari ne idu baš dobro, napravi stanku. Sve će izgledati drugačije kad se vratiš. Za sve što je vrijedno treba vremena i truda. Rješavanje velike zagonetke ne može se postići jurnjavom.

Veličina: 3.65 MB
Ažurirano: 21. 11. 2017.

Poslovice svijeta 1 – pps

Mirno more neće stvoriti dobrog moreplovca.

Brave samo poštene mogu spriječiti da uđu.

Nemoj misliti da si dobar, ako si najbolji među najlošijima.

Ako želite biti sretni jednu godinu, posadite vrt. Ako želite biti sretni cijeli život, posadite drvo.

Znaš li… pps

Znaš li da ono što ti želiš, a ne možeš, može tvoj Otac nebeski?

Michel Nostradamus postao je kršćanin u 9.-oj godini. Naime kada je on imao 9 godina roditelji su mu sa židovstva prešli na kršćanstvo.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)