Kada sam počeo voljeti sebe – pps Ch. Chaplin

Kada sam počeo voljeti sebe – pps Ch. Chaplin

Razmišljanje Charliea Chaplina o skromnosti, poštovanju, zrelosti, samopouzdanju, životu općenito.

poslao Darko Pejković

Veličina: 1.52 MB
Ažurirano: 21. 11. 2017.

Irska blagoslovna želja – pps

Želim ti ne da budeš pošteđen svake boli i patnje,
niti da tvoj put bude uvijek posut ružama…
Stara irska blagoslovna želja.

Krhotine – pps Bosmans

Kratka prezentacija o krhotinama života izrađena prema tekstu Phila Bosmansa.

Osim osuđenih kriminalaca, ratnih zarobljenika i robova, postojali su i profesionalni gladijatori – slobodni ljudi koji su se dobrovoljno javljali za borbu. Čak je i car Commodus sudjelovao u više borbi u areni, a zanimljivo je da je umro tako što ga je atletičar Narcissus zadavio u svlačionici. ,

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)